"

Α' ΓΥΝΑΙΚΩΝ : Μία ανάσα πριν την παραμονή ο ΓΠΟ Καστοριάς

Μία ισοπαλία στα εναπομείναντα δύο ματς των play out χρειάζεται η ομάδα

της Καστοριάς προκειμένου να πετύχει τον φετινό της στόχο της και να εξασφαλίσει και μαθηματικά την παραμονή στην Α' Εθνική, στην οποία θα αγωνιστεί τη νέα περίοδο για 5η συνεχόμενη χρονιά.

Τα κορίτσια του Κύριλλου Καλλιμάνη μετά τη μεγάλη νίκη που πέτυχε την προηγούμενη αγωνιστική στην Κηφισιά, έφτασε τους 14 βαθμούς και χρειάζεται έναν βαθμό για να εξασφαλίσει και μαθηματικά την παραμονή της στην Α' Εθνική.

Το Σάββατο 20 Μάϊου  και ώρα 13:00 στο ΔΑΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ η Καστοριά μας δίνει το τελευταίο της εντός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο την αδιάφορη βαθμολογικά ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΥΜΗΤΤΟΥ και καλεί τον φίλαθλο κόσμο να προσέλθει στο γήπεδο για να στηρίξει την μεγάλη ομολογουμένως προσπάθεια των κοριτσιών.

Είναι ένα ματς καθοριστικής σημασίας για την ομάδα της Καστοριάς, καθώς από την έκβαση του κρίνεται η παραμονή στην Α' Εθνική, η οποία τη νέα περίοδο, θα γίνει ιδιαίτερα ανταγωνιστική, με τηλεοπτικές μεταδόσεις μιας και διεξαχθεί σε έναν όμιλο των 14 ομάδων

Τον αγώνα Καστοριά - Ολυμπιάδα Υμηττού θα διευθύνουν οι κ.κ. Λαμπρίδης, Παπαδόπουλος, Σιώνη (ΣΔ Πέλλας)