"

ΜΙΚΤΕΣ ΕΠΣ : Video από τον αγώνα Κ14 ΕΠΣ Φλώρινας - ΕΠΣ Καστοριάς 3-3

Ένα συναρπαστικό παιχνίδι με Αγγλικό σκορ και συνεχείς ανατροπές διεξήχθη στο γήπεδο του Αμυνταίου μεταξύ των μικτών ομάδων Κ14 της Φλώρινας και της Καστοριάς.

Παρόλο που το ματς ήταν αδιάφορο βαθμολογικά για τις δύο ομάδες, θύμιζε τελικό, καθώς το αστείρευτο πάθος για τη νίκη δεν έλειπε και από τις δυο ομάδες.

Αποτέλεσμα αυτών το 3-3 με συνεχείς ανατροπές και εναλλαγές στο προβάδισμα.
Αρχικά προηγήθηκε η  Φλώρινα 1-0 αλλά ισοφαρίστηκε με γρήγορο γκολ του Σαχινίδη.

Στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου η Φλώρινα πήρε εκ νέου το προβάδισμα στο σκορ 2-1, ωστόσο, όμως, η Καστοριά στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να γυρίσει... τούμπα το ματς (2-3), με δυο γκολ του Πρωτόγερου. Τελικά, στο τελευταίο λεπτό του αγώνα όμως, δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης (3-3).