"

ΕΚΑΣΔΥΜ : Έσπασε το αήττητο των Παίδων της Καστοριάς - Ήττα στην παράταση για τις κορασίδες

Την πρώτη ήττα στο φετινό πρωτάθλημα γνώρισε η παιδική ομάδα της Καστοριάς, στην εντός έδρας αναμέτρησή της από τον Πρωτέα Γρεβενών με σκορ 49-54.

Η ομάδα της Καστοριάς παρουσιάστηκε αγχωμένη με συνέπεια στο πρώτο δεκάλεπτο να βρεθεί πίσω στο σκορ με 11-19. Στη συνέχεια προσπάθησε να αντιδράσει, αλλά δεν κατάφερε να κάνει την ανατροπή.

Έτσι οι δύο ομάδες προκρίθηκαν στην επόμενη φάση, έχοντας μαζί τους από μία νίκη η κάθε μία, στα μεταξύ τους παιχνίδια.

Δεκάλεπτα: 11-19, 25-32, 37-42 και 49-54

Α.Σ. Καστοριάς (Καραταγλίδης): Ντόντης, Φάσσας 6, Πιπερόπουλος, Παπαδημητρίου 16(3), Βλαχάβας, Βασιλειάδης, Καλαϊτζίδης 4, Μονοβασίλης 4, Τσαχτσίρας 13, Παπαγιάννης 6(1), Βλάχος και Κωνσταντίνου.

Ήττα και για τις κορασίδες
Μετά από ένα συναρπαστικό σε εξέλιξη ματς που κρίθηκε στην παράταση, οι κορασίδες της Καστοριάς, γνώρισαν την ήττα με σκορ 50-54 από τον Αγ. Γεώργιο Γρεβενών.

Δεκάλεπτα: α 13-07, β 08-13, γ 14-09 και δ 10-16, Παράταση: 04-09

Α.Σ. Καστοριάς (Ντόντης): Στοΐτση, Κρανιά 7(1), Τσαχτσίρα 13, Θυμιοπούλου 13, Χατζηϊορδανίδου, Σεβασλίδου 13 και Μάκρα 4.

Created and Support by Byte1 | Copyright © 2018 ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΣΕΝΤΡΑ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ