Ξεκίνημα στην Φλωριάδα Άρτας ο Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας - Βατή αρχή κόντρα σε νεοφώτιστους - ΄Όλο το πρόγραμμα


Στην Άρτα ξεκινούν οι αγωνιστικές υποχρεώσεις του Μέγα Αλέξανδρου Καλλιθέας, που στην πρεμιέρα του τρίτου ομίλου της Γ’ Εθνικής θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Α.Ο Φλωριάδας Άρτας.



Οι «κυανοκίτρινοι» έχουν θεωρητικά βατό πρόγραμμα στο ξεκίνημά τους, καθώς την δεύτερη αγωνιστική θα υποδεχθούν στην Καστοριά, τα επίσης νεοφώτιστα Γρεβενά Αεράτα.
Την τρίτη αγωνιστική το συγκρότημα του Θεόδωρου Βόλτση θα εκδράμει στην Ναύπακτο να αντιμετωπίσει τον «πρωτάρη» Ναυπακτιακό Αστέρα, ενώ αμέσως μετά ακολουθούν δύο εντός έδρας αναμετρήσεις.

Αρχικά, κόντρα στον Θρίαμβο Σερβιανών, που εκπροσωπεί τα Ιωάννινα, ενώ στη συνέχεια και στο πλαίσιο της έκτης αγωνιστικής ο Μέγας Αλέξανδρος θα διασταυρώσει τα ξίφη του με τον Κρόνο Αργυράδων, που κατέκτησε πέρσι το πρωτάθλημα στην ΕΠΣ Κέρκυρας, αλλά ενισχύθηκε σημαντικά στις μεταγραφές δαπανώντας πολλά χρήματα και ρίχνεται στο πρωτάθλημα με υψηλές φιλοδοξίες.

Όπως γίνεται αντιληπτό οι πρωταθλητές της ΕΠΣ Καστοριάς έχουν τη δυνατότητα για ένα καλό ξεκίνημα, απέναντι σε ομάδες με κοινό στόχο την παραμονή, που θα δώσουν επίσης τις παρθενικές τους παραστάσεις στα σαλόνια της Γ’ Εθνικής.

Από εκεί και πέρα, η Καλλιθέα θα αντιμετωπίσει τον περσινό πρωταθλητή Τηλυκράτη στην Λευκάδα, ενώ μετέπειτα φιλοξενεί στην ακριτική πόλη τον πάντοτε υπολογίσιμο Θεσπρωτό.

Την 9η αγωνιστική έχει οριστεί το τοπικό ντέρμπι απέναντι στον Μακεδονικό της Σιάτιστας, ενώ τη δέκατη ο Μέγας Αλέξανδρος θα αντιμετωπίσει το Σούλι στην Παραμυθιά.

Στη γειτονική Πτολεμαΐδα - 2ο συνεχόμενο ματς εκτός έδρας - θα βρεθεί την 11η αγωνιστική, προκειμένου να βρει στο διάβα του τον Μακεδονικό Φούφα, ενώ την 12η θα εκτίσει το ρεπό του.

Τέλος, η αυλαία του πρώτου γύρου θα πέσει στην Κέρκυρα, απέναντι στη πανίσχυρη φέτος Λευκίμμη, η οποία ξόδεψε πολλά χρήματα αποκτώντας σημαντικούς και έμπειρους ποδοσφαιριστές και συγκαταλέγεται στα φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου.


Αρχή στις 30, φινάλε στις 14 Απρίλιου
Όπως προαναφέραμε η πρώτη σέντρα για το νέο πρωτάθλημα θα πραγματοποιηθεί στις 30 Σεπτεμβρίου με ώρα έναρξης στις 16:00, ενώ η τελευταία αγωνιστική θα γίνει στις 14 Απριλίου επίσης στις 16:00.

Αξίζει να σημειωθεί πως όλες οι αγωνιστικές θα διεξαχθούν Κυριακή με εξαίρεση την 5η, η οποία έχει προγραμματιστεί για το Σάββατο στις 27 Οκτωβρίου, λόγο της 28ης Οκτωβρίου. Ακόμα έχει αποφασιστεί στις 10 Μαρτίου να υπάρχε.



Αναλυτικά το πρόγραμμα των 3ου ομίλου



1η αγωνιστική
Μακεδονικός Φούφα – Τηλυκράτης
Θεσπρωτός – Κρόνος Αργυράδων
ΑΟ Φλωριάδας – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
Αχέρων Καναλακίου – Θρίαμβος Σερβανιών
Γρεβενά Αεράτα – Σούλι Παραμυθιάς
Μακεδονικός Σιάτιστας – Ναυπακτιακός
Ρεπό : ΑΕ Λευκίμμης

2η Αγωνιστική
ΑΕ Λευκίμμης – Μακεδονικός Φούφα
Τηλυκράτης – Θεσπρωτός
Κρόνος Αργυράδων – Αχέρων Καναλακίου
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – Γρεβενά Αεράτα
Θρίαμβος Σερβανιών – Μακεδονικός Σιάτιστας
Σούλι Παραμυθιάς – Ναυπακτιακός
Ρεπό : ΑΟ Φλωριάδας

3η Αγωνιστική
Μακεδονικός Φούφα – Θεσπρωτός
ΑΟ Φλωριάδας – ΑΕ Λευκίμμης
Αχέρων Καναλακίου – Τηλυκράτης
Μακεδονικός Σιάτιστας – Κρόνος Αργυράδων
Ναυπακτιακός – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
Σούλι Παραμυθιάς – Θρίαμβος Σερβανιών
Ρεπό : Γρεβενά Αεράτα

4η Αγωνιστική
ΑΟ Φλωριάδας – Μακεδονικός Φούφα
Θεσπρωτός – Αχέρων Καναλακίου
ΑΕ Λευκίμμης – Γρεβενά Αεράτα
Τηλυκράτης – Μακεδονικός Σιάτιστας
Κρόνος Αργυράδων – Σούλι Παραμυθιάς
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – Θρίαμβος Σερβανιών
Ρεπό : Ναυπακτιακός

5η Αγωνιστική
Μακεδονικός Φούφα – Αχέρων Καναλακίου
Γρεβενά Αεράτα – ΑΟ Φλωριάδας
Μακεδονικός Σιάτιστας – Θεσπρωτός
Ναυπακτιακός – ΑΕ Λευκίμμης
Σούλι Παραμυθιάς – Τηλυκράτης
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – Κρόνος Αργυράδων
Ρεπό : Θρίαμβος Σερβανιών

6η Αγωνιστική
Γρεβενά Αεράτα – Μακεδονικός Φούφα
Αχέρων Καναλακίου – Μακεδονικός Σιάτιστας
ΑΟ Φλωριάδας – Ναυπακτιακός
Θεσπρωτός – Σούλι Παραμυθιάς
ΑΕ Λευκίμμης – Θρίαμβος Σερβανιών
Τηλυκράτης – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
Ρεπό : Κρόνος Αργυράδων

7η Αγωνιστική
Μακεδονικός Φούφα – Μακεδονικός Σιάτιστας
Ναυπακτιακός – Γρεβενά Αεράτα
Σούλι Παραμυθιάς – Αχέρων Καναλακίου
Θρίαμβος Σερβανιών – ΑΟ Φλωριάδας
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – Θεσπρωτός
Κρόνος Αργυράδων – ΑΕ Λευκίμμης
Ρεπό : Τηλυκράτης

8η Αγωνιστική
Ναυπακτιακός – Μακεδονικός Φούφα
Μακεδονικός Σιάτιστας – Σούλι Παραμυθιάς
Γρεβενά Αεράτα – Θρίαμβος Σερβανιών
Αχέρων Καναλακίου – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
ΑΟ Φλωριάδας – Κρόνος Αργυράδων
ΑΕ Λευκίμμης – Τηλυκράτης
Ρεπό : Θεσπρωτός

9η Αγωνιστική
Μακεδονικός Φούφα – Σούλι Παραμυθιάς
Θρίαμβος Σερβανιών – Ναυπακτιακός
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – Μακεδονικός Σιάτιστας
Κρόνος Αργυράδων – Γρεβενά Αεράτα
Τηλυκράτης – ΑΟ Φλωριάδας
Θεσπρωτός – ΑΕ Λευκίμμης
Ρεπό : Αχέρων Καναλακίου

10η Αγωνιστική
Θρίαμβος Σερβανιών – Μακεδονικός Φούφα
Σούλι Παραμυθιάς – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
Ναυπακτιακός – Κρόνος Αργυράδων
Γρεβενά Αεράτα – Τηλυκράτης
Αχέρων Καναλακίου – ΑΕ Λευκίμμης
ΑΟ Φλωριάδας – Θεσπρωτός
Ρεπό : Μακεδονικός Σιάτιστας

11η Αγωνιστική
Μακεδονικός Φούφα – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
Κρόνος Αργυράδων – Θρίαμβος Σερβανιών
Τηλυκράτης – Ναυπακτιακός
ΑΕ Λευκίμμης – Μακεδονικός Σιάτιστας
Θεσπρωτός – Γρεβενά Αεράτα
Αχέρων Καναλακίου – ΑΟ Φλωριάδας
Ρεπό : Σούλι Παραμυθιάς

12η Αγωνιστική
Κρόνος Αργυράδων – Μακεδονικός Φούφα
Θρίαμβος Σερβανιών – Τηλυκράτης
Σούλι Παραμυθιάς – ΑΕ Λευκίμμης
Ναυπακτιακός – Θεσπρωτός
Μακεδονικός Σιάτιστας – ΑΟ Φλωριάδας
Γρεβενά Αεράτα – Αχέρων Καναλακίου
Ρεπό : Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας

13η αγωνιστική
Τηλυκράτης – Κρόνος Αργυράδων
ΑΕ Λευκίμμης – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
Θεσπρωτός – Θρίαμβος Σερβιανών
ΑΟ Φλωριάδας – Σούλι Παραμυθιάς
Αχέρων Καναλακίου – Ναυπακτιακός
Μακεδονικός Σιάτιστας – Γρεβενά Αεράτα
Ρεπό : Μακεδονικός Φούφα
 
Created and Support by Byte1 | Copyright © 2018 ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΣΕΝΤΡΑ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ