Παγκόσμιο Κύπελλο 2018: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Μουντιάλ - Πρόγραμμα

Το Μουντιάλ 2018 θα διεξαχθεί στη Ρωσία από τις 14 Ιουνίου έως τις 15 Ιουλίου.
Συμμετέχουν 32 ομάδες χωρισμένες αρχικά σε οκτώ ομίλους των τεσσάρων ομάδων, από τους οποίους θα πάρουν την πρόκριση για τα νοκ άουτ οι δύο πρώτοι.


Δείτε τους ομίλους του Μουντιάλ, το πρόγραμμα των αγώνων, τις ημερομηνίες και τις ημέρες που θα διεξαχθούν τα παιχνίδια, από την πρεμιέρα μέχρι και τον τελικό.

Δείτε ποιοι είναι οι οκτώ όμιλοι του Μουντιάλ 2018:

Κάντε κλικ στα ονόματα των ομάδων και δείτε τα αναλυτικά αφιερώματα για την κάθε μία και για κάθε παίκτη ξεχωριστά!




Το τηλεοπτικό πρόγραμμα

Πέμπτη 14/6
18:00: Ρωσία – Σαουδική Αραβία (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)


Παρασκευή 15/6
15:00: Αίγυπτος – Ουρουγουάη (ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ)
18:00: Μαρόκο – Ιράν (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
21:00: Πορτογαλία – Ισπανία (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)


Σάββατο 16/6
13:00: Γαλλία – Αυστραλία (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)
16:00: Αργεντινή – Ισλανδία (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)
19:00: Περού – Δανία (ΕΡΤ1 Mordovia Arena, Σαράνσκ)
22:00: Κροατία – Νιγηρία (ΕΡΤ1 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)


Κυριακή 17/6
15:00: Κόστα Ρίκα – Σερβία (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
18:00: Γερμανία – Μεξικό (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)
21:00: Βραζιλία – Ελβετία (ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ)


Δευτέρα 18/6
15:00: Σουηδία – Νότια Κορέα (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
18:00: Βέλγιο – Παναμάς (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)
21:00: Τυνησία – Αγγλία (ΕΡΤ1 Volgograd Arena, Βόλγογκραντ)


Τρίτη 19/6
15:00: Κολομβία – Ιαπωνία (ΕΡΤ1 Mordovia Arena, Σαράνσκ)
18:00: Πολωνία – Σενεγάλη (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)
21:00: Ρωσία – Αίγυπτος (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)


Τετάρτη 20/6
15:00: Πορτογαλία – Μαρόκο (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)
18:00: Ουρουγουάη – Σ. Αραβία (ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ)
21:00: Ιράν – Ισπανία (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)


Πέμπτη 21/6
15:00: Δανία – Αυστραλία (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
18:00: Γαλλία – Περού (ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ)
21:00: Αργεντινή – Κροατία (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)


Παρασκευή 22/6
15:00: Βραζιλία – Κόστα Ρίκα (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
18:00: Νιγηρία – Ισλανδία (ΕΡΤ1 Volgograd Arena, Βόλγογκραντ)
21:00: Σερβία – Ελβετία (ΕΡΤ1 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)


Σάββατο 23/6
15:00: Βέλγιο – Τυνησία (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)
18:00: Νότια Κορέα – Μεξικό (ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ)
21:00: Γερμανία – Σουηδία (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)


Κυριακή 24/6
15:00: Αγγλία – Παναμάς (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
18:00: Ιαπωνία – Σενεγάλη (ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ)
24/6 21:00: Πολωνία – Κολομβία (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)


Δευτέρα 25/6
17:00: Ουρουγουάη – Ρωσία (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
17:00: Σ. Αραβία – Αίγυπτος (ΕΡΤ2 Volgograd Arena, Βόλγογκραντ)
21:00: Ισπανία – Μαρόκο (ΕΡΤ1 Mordovia Arena, Σαράνσκ)
21:00: Ιράν – Πορτογαλία (ΕΡΤ2 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)


Τρίτη 26/6
17:00: Δανία – Γαλλία (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)
17:00: Αυστραλία – Περού (ΕΡΤ2 Fisht Stadium, Σότσι)
21:00: Νιγηρία – Αργεντινή (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
21:00: Ισλανδία – Κροατία (ΕΡΤ2 Rostov Arena, Ροστόβ)


Τετάρτη 27/6
17:00: Νότια Κορέα – Γερμανία (ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ)
17:00: Μεξικό – Σουηδία (ΕΡΤ2 Kazan Arena, Καζάν)
21:00: Σερβία – Βραζιλία (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)
21:00: Ελβετία – Κόστα Ρίκα (ΕΡΤ2 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)


Πέμπτη 28/6
17:00: Σενεγάλη – Κολομβία (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
17:00: Ιαπωνία – Πολωνία (ΕΡΤ2 Volgograd Arena, Βολγκογκράντ)
21:00: Αγγλία – Βέλγιο (ΕΡΤ1 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)
21:00: Παναμάς – Τυνησία (ΕΡΤ2 Mordovia Arena, Σαράνσκ)



Σάββατο 30/6
17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)
21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)


Κυριακή 1/7
17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)
21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)


Δευτέρα 2/7
17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ)


Τρίτη 3/7
17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)


Παρασκευή 6/7
17:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
21:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)


Σάββατο 7/7
17:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
21:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)


Τρίτη 10/7
21:00: Ημιτελικός (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)


Τετάρτη 11/7
21:00: Ημιτελικός (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)


Σάββατο 14/7
17:00: Μικρός τελικός (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)


Κυριακή 15/7
18:00: Τελικός (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)





Το πρόγραμμα των αγώνων

Από την κλήρωση της Παρασκευής (01/12) προέκυψαν οκτώ όμιλοι των τεσσάρων ομάδων, από τον οποίο οι δυο πρώτοι θα πάρουν και την πρόκριση για τα νοκ άουτ. Τα κριτήρια ισοβαθμίας είναι κατά σειρά: βαθμοί, διαφορά τερμάτων, επίθεση. Πάμε να δούμε το πρόγραμμα του εκάστοτε ομίλου.


1ος όμιλος
1. Ρωσία
2. Σαουδική Αραβία
3. Αίγυπτος
4. Ουρουγουάη


1η αγωνιστική (14-15/06)
Ρωσία – Σαουδική Αραβία (18:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)
Αίγυπτος – Ουρουγουάη (15:00, Central Stadium, Εκατερίνμπουργκ)

2η αγωνιστική (19-20/06)
Ρωσία – Αίγυπτος (21:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)
Ουρουγουάη – Σαουδική Αραβία (18:00, Rostov Arena, Ροστόφ)

3η αγωνιστική (25/06)
Ουρουγουάη – Ρωσία (17:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)
Σαουδική Αραβία – Αίγυπτος (17:00, Volgograd Arena, Βόλγκογκραντ)



2ος όμιλος
1. Πορτογαλία
2. Ισπανία
3. Μαρόκο
4. Ιράν


1η αγωνιστική (15/06)
Μαρόκο – Ιράν (18:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)
Πορτογαλία – Ισπανία (21:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)

2η αγωνιστική (20/06)
Πορτογαλία – Μαρόκο (15:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)
Ιράν – Ισπανία (21:00, Kazan Arena, Καζάν)

3η αγωνιστική (25/06)
Ιράν – Πορτογαλία (21:00, Mordovia Arena, Σάρανσκ)
Ισπανία – Μαρόκο (21:00, Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)



3ος όμιλος
1. Γαλλία
2. Αυστραλία
3. Περού
4. Δανία


1η αγωνιστική (16/06)
Γαλλία – Αυστραλία (13:00, Kazan Arena, Καζάν)
Περού – Δανία (19:00, Mordovia Arena, Σάρανσκ)

2η αγωνιστική (21/06)
Δανία – Αυστραλία (15:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)
Γαλλία – Περού (18:00, Central Stadium, Εκατερίνμπουργκ)

3η αγωνιστική (26/06)
Δανία – Γαλλία (17:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)
Αυστραλία – Περού (17:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)



4ος όμιλος
1. Αργεντινή
2. Ισλανδία
3. Κροατία
4. Νιγηρία


1η αγωνιστική (16/06)
Αργεντινή – Ισλανδία (16:00, Otkrytiye Arena, Μόσχα)
Κροατία – Νιγηρία (22:00, Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)

2η αγωνιστική (21-22/06)
Αργεντινή – Κροατία (21:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)
Νιγηρία – Ισλανδία (18:00, Volgograd Arena, Βόλγκογκραντ)

3η αγωνιστική (26/06)
Νιγηρία – Αργεντινή (21:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)
Ισλανδία – Κροατία (21:00, Rostov Arena, Ροστόφ)



5ος όμιλος
1. Βραζιλία
2. Ελβετία
3. Κόστα Ρίκα
4. Σερβία


1η αγωνιστική (17/06)
Κόστα Ρίκα – Σερβία (15:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)
Βραζιλία – Ελβετία (21:00, Rostov Arena, Ροστόφ)

2η αγωνιστική (22/06)
Βραζιλία – Κόστα Ρίκα (15:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)
Σερβία – Ελβετία (21:00, Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)

3η αγωνιστική (27/06)
Σερβία – Βραζιλία (21:00, Otkrytiye Arena, Μόσχα)
Ελβετία – Κόστα Ρίκα (21:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)



6ος όμιλος
1. Γερμανία
2. Μεξικό
3. Σουηδία
4. Ν. Κορέα


1η αγωνιστική (17-18/06)
Γερμανία – Μεξικό (18:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)
Σουηδία – Ν. Κορέα (15:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)

2η αγωνιστική (23/06)
Ν. Κορέα – Μεξικό (18:00, Rostov Arena, Ροστόφ)
Γερμανία – Σουηδία (21:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)

3η αγωνιστική (27/06)
Ν. Κορέα – Γερμανία (17:00, Kazan Arena, Καζάν)
Μεξικό – Σουηδία (17:00, Central Stadium, Εκατερίνμπουργκ)



7ος όμιλος
1. Βέλγιο
2. Παναμάς
3. Τυνησία
4. Αγγλία


1η αγωνιστική (18/06)
Βέλγιο – Παναμάς (18:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)
Τυνησία – Αγγλία (21:00, Volgograd Arena, Βόλγκογκραντ)

2η αγωνιστική (23-24/06)
Βέλγιο – Τυνησία (15:00, Otkrytiye Arena, Μόσχα)
Αγγλία – Παναμάς (15:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)

3η αγωνιστική (28/06)
Αγγλία – Βέλγιο (21:00, Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)
Παναμάς – Τυνησία (21:00, Mordovia Arena, Σάρανσκ)



8ος όμιλος
1. Πολωνία
2. Σενεγάλη
3. Κολομβία
4. Ιαπωνία


1η αγωνιστική (19/06)
Κολομβία – Ιαπωνία (15:00, Mordovia Arena, Σάρανσκ)
Πολωνία – Σενεγάλη (18:00, Otkrytiye Arena, Μόσχα)

2η αγωνιστική (24/06)
Ιαπωνία – Σενεγάλη (18:00, Central Stadium, Εκατερίνμπουργκ)
Πολωνία – Κολομβία (21:00, Kazan Arena, Καζάν)

3η αγωνιστική (28/06)
Ιαπωνία – Πολωνία (17:00, Volgograd Arena, Βόλγκογκραντ)
Σενεγάλη – Κολομβία (17:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)



Φάση των “16” (30/06-03/07)

1) Νικητής 3ου ομίλου – Δεύτερος 4ου ομίλου 
(30/06, 17:00, Kazan Arena, Καζάν)
2) Νικητής 1ου ομίλου – Δεύτερος 2ου ομίλου (30/06, 21:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)
3) Νικητής 2ου ομίλου – Δεύτερος 1ου ομίλου 
(01/07, 17:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)
4) Νικητής 4ου ομίλου – Δεύτερος 3ου ομίλου 
(01/07, 21:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)
5) Νικητής 5ου ομίλου – Δεύτερος 6ου ομίλου
 (02/07, 17:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)
6) Νικητής 7ου ομίλου – Δεύτερος 8ου ομίλου 
(02/07, 21:00, Rostov Arena, Ροστόφ)
7) Νικητής 6ου ομίλου – Δεύτερος 5ου ομίλου 
(03/07, 17:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)
8) Νικητής 8ου ομίλου – Δεύτερος 7ου ομίλου 
(03/07, 21:00, Otkrytiye Arena, Μόσχα)


Προημιτελική Φάση (06-07/07)

9) Νικητής 1 – Νικητής 2 (06/07, 17:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)
10) Νικητής 5 – Νικητής 6 (06/07, 21:00, Kazan Arena, Καζάν)
11) Νικητής 7 – Νικητής 8 (07/07, 17:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)
12) Νικητής 3 – Νικητής 4 (07/07, 21:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)


Ημιτελική Φάση (10-11/07)

13) Νικητής 9 – Νικητής 10 (10/07, 21:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)
14) Νικητής 11 – Νικητής 12 (11/07, 21:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)


Μικρός Τελικός (14/07)

Ηττημένος 13 – Ηττημένος 14 (17:00, Krestovsky Stadium, Αγία Πετρούπολη)


Τελικός (15/07)

Νικητής 13 – Νικητής 14 (18:00, Luzhniki Stadium, Μόσχα)


bethome.gr


Created and Support by Byte1 | Copyright © 2018 ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΣΕΝΤΡΑ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ