για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος Γ'  Εθνικής (Ώρα έναρξης 14:30).

Π. Ο. Φήκης - Αστέρας Πετριτή   2-2  ΤΕΛΙΚΟ

Εθνικός Νέου Κεραμιδίου - Α.Ε. Λευκίμμης  2-0  ΤΕΛΙΚΟ

Αστέρας Λιανοκλαδίου Σταυρού - Α.Ο. Νέας Αρτάκης   2-0  ΤΕΛΙΚΟ

Αναγέννηση Άρτας - Βατανιακός  2-2 ΤΕΛΙΚΟ

Κιλελέρ - Τρίκαλα  0-0  ΤΕΛΙΚΟ

Λήξη αγώνα. Τελικό σκορ 3-1. Ήττα για την Καστοριά μετά από 7 αγώνες

90+1 Μεγάλη ευκαιρία για το 4-1 χάνει η Ζάκυνθος, σε κεφαλιά του Τσιμέλι έδιωξε ο αμυντικός  Σβίρος

90'  Αλλαγή για Καστοριά, μέσα ο Αφεντουλίδης, έξω ο Παπαγεωργίου

89' ΓΚΟΛΛΛΛΛ  3-1 η Ζάκυνθος με σκόρερ τον Τελέν, από ψύχραιμο πλασέ

88' παραμένει το 2-1

Πιερικός - Θεσπρωτός  3-0

84΄παραμένει το 2-1, πιέζει η Καστοριά για την ισοφάριση. Κορυφώνεται η αγωνία

80' αλλαγή για Ζάκυνθο μέσα οΤελλέν στην θέση του Τσουκαλά

74' Τεράστια ευκαιρία  με τον Μαγγίζη να σουτάρει άουτ. Μεγάλο ενδιαφέρον και αγωνία στο ματς

72' Νέα μεγάλη ευκαιρία με τον Τσάνη να πλασάρει ελάχιστα άουτ. Πιέζει ασφυχτικά η Καστοριά. Το ματς έχει γίνει ροντέο, με γρήγορο ρυθμό και την Καστοριά να πιέζει και να απειλεί με αντεπιθέσεις, υποχρεώνοντας τους γηπεδούχους σε παθητικό ρόλο

71' Αλλαγή για Ζάκυνθο. Μεντής στην θέση του Τσουκαλά

Π. Ο. Φήκης - Αστέρας Πετριτή   2-0

70' Μεγάλη ευκαιρία με τον Τσάκνη για το 2-2 απέκρουσε ενστικτωδώς σε κόρνερ ο τερματοφύλακας

Ανεβάζει στροφές η Καστοριά, αναζητώντας το γκολ της ισοφάρισης

68' Ανατροπή Τσάκνη από Τσουκαλά μέσα στην περιοχή, πολλές και έντονες διαμαρτυρίες της Καστοριάς για πέναλτι

67' Αλλαγή για Καστοριά, έξω ο Τσελεπής μέσα ο Ντινόπουλος

66΄κίτρινη κάρτα στον Σούρμπη για διαμαρτυρία

57' Αλλαγή για Καστοριά. Ο Σβίρος στην θέση του Σαχινίδη

Αναγέννηση Άρτας - Βατανιακός  1-1

55' Αναγκαστική αλλαγή για τη Ζάκυνθο στην θέση του Νικολίτσα ο Ντούκας

Πιερικός - Θεσπρωτός  2-0

53' ΓΚΟΛΛΛΛ 2-1 με εκτελεστή τον Τσιμέλη

52' ΠΕΝΑΛΤΙ για την Ζάκυνθο, ανατροπή Λιβέρη από Γκέγκα

Ξεκίνησε το β΄ημίχρονο

Λήξη α' ημιχρόνου, 1-1

45' παραμένει το 1-1

Αναγέννηση Άρτας - Βατανιακός  1-0

Αστέρας Λιανοκλαδίου Σταυρού - Α.Ο. Νέας Αρτάκης   2-0

Πιερικός - Θεσπρωτός  1-0

Εθνικός Νέου Κεραμιδίου - Α.Ε. Λευκίμμης  1-0

36' Μεγάλη ευκαιρία για τη Ζάκυνθο, ο Γουσέτης μπήκε στην περιοχή της Καστοριάς σούταρε με τους αμυντικούς να διώχνουν σωτήρια την μπάλα

33' Σουτ του Πάλλα λίγο άουτ

30' ΓΚΟΛΛΛΛ 1-1 με κεφαλιά του Τσιμέλη, μετά από φάουλ του Νικολακόπουλου. Μετά από 4 ματς παραβιάζεται η εστία της Καστοριάς

Σταμάτησε η βροχή, έχει κρύο και συννεφιά, βαρύ το γήπεδο

25' Φάουλ για Καστοριά, κεφαλιά του Τσάνη η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ραγιά!

22'  0-1  η Καστοριά κόντρα στην ροή του αγώνα, με τον Τσελεπή μετά από τραγικό λάθος του τερματοφύλακα

16' Μεγάλη επέμβαση με τα πόδια από τον Τσαρούχα σε σουτ του Γουσέτη διατηρεί το 0-0

14' Μεγάλη ευκαιρία για το 1-0 με τον Νικολακόπουλο εξουδετέρωσε σωτήρια ο Τσαρούχας

13' Κίτρινη κάρτα στον Γκέκα για σκληρό μαρκάρισμα

11'  παραμένει το 0-0, πλήρη υπεροχή της Ζακύνθου, η οποία μπήκε πολύ δυνατά αναζητώντας ένα γρήγορο γκολ

2' 0-0  Πολύ δυνατά μπήκε η Ζάκυνθος, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ με τον Νικολακόπουλο να αστοχεί

Διαιτητής: Σαφαρίκας, Βλαχοδήμος  Μπάκας (ΕΠΣ Αιτ/νίας)

ΟΙ συνθέσεις:

ΑΠΣ Ζάκυνθος (Στάθης Καραμαλίκης): Ραγιάς, Λιβέρης, Μούστα, Σούρμπης, Γουσέτης, Τσουκαλάς, Τσιμέλι, Κάρδαρης, Νικολακόπουλος, Αγκαράϊ, Νικολίτσας

Πάγκος: Ντούκας, Σταθόπουλος, Κακολύρης, Φυτόπουλος, Οικονομάκης, Γιατράς, Μεντής, Τσίγκρηλας, Στύλλα Τελέν

Α.Γ.Σ. Καστοριά (Γιάννης Κατσαρός): Τσαρούχας, Μαγγίζης, Γκέγκας, Μωϋσιάδης, Τσάκνης, Παπαγεωργίου, Μανακίτσας, Πάλλας, Σαχινίδης, Τσάνι, Τσελεπής

Πάγκος: Δεληζήσης, Νανάς, Κυριάκος, Δήμας, Σβίρος, Σαββόπουλος, Αφεντουλίδης, Ντινόπουλος, Φωλίνας

Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο

Κάτω από βροχή θα διεξαχθεί το ματς, αφού από το πρωί βρέχει διαρκώς, και το γήπεδο είναι βαρύ, ενώ ελάχιστοι είναι οι φίλαθλοι στο γήπεδο