"

ΜΠΑΡΑΖ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ ΕΠΣ : Ήττα της Αστραπής Μεσ., 0-1 από την ΑΕ Μεσολογγίου (Αποτελέσματα-Βαθμολογία)

Την δεύτερη συνεχόμενη ήττα εντός έδρας σε ισάριθμα ματς

γνώρισε η ομάδα της Αστραπής Μεσοποταμίας.

Οι κιτρινόμαυροι στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου Μπαράζ Πρωταθλητών ΕΠΣ, αν και προσπάθησαν ιδιαίτερα στο β’ ημίχρονο, τελικά δεν κατάφεραν να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα και βρίσκονται πλέον στην τελευταία θέση του ομίλου, ενώ στη συνέχεια έχουν να δώσουν δύο σερί ματς εκτός έδρας.

Σε γενικές γραμμές το ματς δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, ήταν μέτριο ποιοτικά με φτωχό θέαμα και μόνο στο β’ ημίχρονο οι δύο ομάδες ανέβασαν στροφές, ο αγώνας απέκτησε ρυθμό, με εναλλασσόμενη υπεροχή, και δημιούργησαν κάποιες καλές ευκαιρίες.

Στα αξιοσημείωτα του παιχνιδιού το ακυρωθέν γκολ του Ζαβιτσάνου για λογαριασμό της ΑΕΜ στο 40΄μετα από υπόδειξη για οφσάιντ μέσα σε έντονες διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων.

Το μοναδικό γκολ που έκρινε την αναμέτρηση και χάρισε το πρώτο τρίποντο στην ΑΕ Μεσολογγίου σημείωσε το 80’ με ασύλληπτο σουτ από 40 μ. ο Μιχαλόπουλος.

Στο 80' αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο Μηλιάτης για την Αστραπή.

Διαιτητές της αναμέτρησης οι κ.κ Ρηγόπουλος, Καλλιωτης και Μητρόπουλος του συνδέσμου Ημαθίας.

ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ | (Δημήτρης Παπαδόπουλος) Μεϊμαρίδης, Αμανατίδης (46΄ Πασιωλης), Παλαιοδήμος, Κράτσιος, Τσαλκίδης, Ψωμιάδης, Αντωνιάδης, Μηλιάτης, Κουσίδης (46΄ Παλαιοδημος), Καραμανίδης, Σωτηριάδης.

ΑΕ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ | (Ανδρέας Καλαβριζιώτης) Δουλιώτης, Παλιάτσας, Ζαβιτσάνος, Κακκος, Μπαλαμπάνης, Αυτζή, Πιστιόλης, Τριφιάτης (Χαλαζιάς), Μιχαλόπουλος (86΄Νασόπουλος), Κράνης, Γαβρίνας (Βαρούχος).