"

ΜΠΑΡΑΖ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ ΕΠΣ : Κάλεσμα της Αστραπής Μεσοποταμίας στο αυριανό ραντεβού με την Ιστορία!

Το ραντεβού της με την ιστορία ξεκινάει η ιστορική Αστραπής Μεσοποταμίας.

Η πολυνίκης ομάδα στους θεσμούς πρωταθλημάτων και Κυπέλλων ΕΠΣ Καστοριάς, με την συμπλήρωση 65 χρόνων ζωής, κατέκτησε φέτος για 9η φορά τον τίτλο, φιλοδοξεί να επιστρέψει μετά από τρία χρόνια απουσίας στην Γ’ Εθνική.

Οι κιτρινόμαυροι συμμετέχουν στον 3ο όμιλο των μπαράζ ανόδου πρωταθλητών ΕΠΣ στη Γ’ Εθνική, και στο πρώτο επίσημο ματς (στην πρεμιέρα είχαν ρεπό), υποδέχονται στην  έδρα τους τον Θιναλιακό Αραχάβης.

Η ομάδα της ΕΠΣ Κέρκυρας, ο Θιναλιακός τερμάτισε στην 1η θέση με 64 β. και απολογισμό 20-4-2 (τέρματα 65-14), κατακτώντας για τρίτη φορά στην ιστορία του τον τίτλο (1997, 2018 και 2022). Το Κερκυραϊκό συγκρότημα έχει φιλοδοξίες και στοχεύουν στην άνοδο, ωστόσο, στην πρεμιέρα δεν τα κατάφεραν παραχωρώντας λευκή ισοπαλία στον Θρίαμβο Λούρου.

Το αυριανό ματς θα ξεκινήσει στις 16:00 και θα διευθύνει ο κ. Μαργιόλας από τον ΣΔ Καρδίτσας.

Να σημειωθεί ότι πριν την έναρξη του αγώνα η ΕΠΣ Καστοριάς θα απονέμει το Κύπελλο και τα μετάλλια στην πρωταθλήτρια ομάδα της Αστραπής, ενώ δυναμικό παρών αναμένεται να δώσουν στο γήπεδο οι φίλαθλοι των γηπεδούχων αλλά και γενικότερα του νομού.

Live ενημέρωση από το sentranews.gr

Την δυνατότητα για την εξέλιξη του αγώνα - καθώς και των υπολοίπων του ομίλου - λεπτό προς λεπτό θα έχετε την δυνατότητα να παρακολουθήσετε από την ιστοσελίδα sentranews.gr