"

1ος Τελικός Κυπέλλου Νέων ΕΠΣ Καστοριάς : Τροπαιούχος ο ΑΟ Κάστωρ, 3-0 την Δόξα Κορησού (FOTO+VIDEO)

Την κατάκτηση του 1ου Τελικού κυπέλλου Νέων (Κ-14) ΕΠΣ Καστοριάς

πανηγύρισε ο ΑΟ Κάστωρ επικρατώντας δίκαια με σκορ 3-0 της Δόξας Kορησού.

Στον Τελικό που διεξήχθη στο γήπεδο των Μανιάκων, η ομάδα του Μίμη Μπαχαδέρογλου ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, δημιούργησε ευκαιρίες φθάνοντας σχετικά εύκολα στη νίκη.

Στο α’ ημίχρονο η ομάδα του Κάστορα είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, ωστόσο όμως δε κατάφερε να αξιοποιήσει κάποιες από τις ευκαιρίες που δημιούργησε. Στην επανάληψη ανέβασε και άλλο στροφές, ήταν πιο πιεστικός, απειλητικός και ουσιαστικός στην τελική προσπάθεια και σκοράροντας τρεις φορές, αναδείχθηκε Κυπελλούχος.

Ο Δημητρακόπουλος με φοβερή ενέργεια και υποδειγματικό σουτ άνοιξε το σκορ, ενώ λίγο αργότερα ο Σταμούλης με ασύλληπτο σουτ έξω από την περιοχή σημείωσε το 2-0, Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε με κοντινό σουτ ο Τζήμας.