"

ΜΠΑΡΑΖ ΕΠΣ ΑΝΟΔΟΥ Γ' ΕΘΝΙΚΗΣ : Live ενημέρωση από το ματς AE Nέας Σελεύκειας – Καστοριά

Παρακολουθείστε από το sentranews.gr λεπτό προς λεπτό ενημέρωση

από την εξέλιξη του αγώνα μεταξύ των ομάδων AE Nέας Σελεύκειας-Καστοριά, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής μπαράζ ΕΠΣ ανόδου Γ’ Εθνικής.

ΧΟΡΗΓΟΣ

ΤΕΛΙΚΟ  ΝΕΑ ΣΕΛΕΥΚΕΙΑ - ΚΑΣΤΟΡΙΑ  1-4,

ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ Η ΚΑΣΤΟΡΙΑ, ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΕΡΙ ΔΙΠΛΟ ΕΚΤΌΣ ΕΔΡΑΣ ΚΑΙ ΜΠΑΝΕΙ ΔΥΝΑΜΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΕΚΔΙΣΗΣΗ ΤΗΣ ΑΝΟΔΟΥ

92΄ΓΚΟΟΛΛΛΛΛ 1-4 Τσικόπουλος

ΤΕΛΙΚΟ Απόλλων Πάργας – Α.Ε. Ξηροβουνίου 6-1

86' ΓΚΟΛΛΛΛΛ 1-3  με φοβερή μπαλιά του Σαββόπουλου ο Χασάι με σουτ

85' παραμένει το 1-2 για την ΚΑΣΤΟΡΙΑ

83' Απόλλων Πάργας – Α.Ε. Ξηροβουνίου 5-1

80' παραμένει το 1-2, ελέγχει το ματς η Καστοριά, μετά και το 1-2 (ανατροπή), έχει ανεβασμένη την ψυχολογία και δείχνει αποφασισμένη να αποδράσει με το πολύτιμο τρίποντο. Αντίθετα οι γηπεδούχοι μετά το γκολ που δέχθηκαν δείχνουν ανήμποροι να αντιδράσουν

Απόλλων Πάργας – Α.Ε. Ξηροβουνίου 5-0 (9΄ Γεωργάκης πέναλτι, 37΄ Παπαρούνας, 39΄ Τουρμουσόγλου, 62΄ Τουρμουσόγλου, 76΄ Γκόλιας)

66' ΓΚΟΛΛΛΛ 1-2 η ΚΑΣΤΟΡΙΑ  με υποδειγματικό πλασέ ο Σαββόπουλος, ο οποίος το πανηγύρισε έντονα και  δέχθηκε κίτρινη κάρτα

62' Παραμένει το 1-1, οι γηπεδούχοι έχουν την ελαφρά υπεροχή, αλλά χωρίς να είναι απειλητικοί. Η Καστοριά προσπαθεί να μην δεχθεί πίεση, δίνοντας χώρο και προσπαθώντας να αιφνιδιάσει.

61' ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΣΤΟΡΙΑ ΒΓΗΚΕ Ο ΚΥΡΟΥ, ΜΠΗΚΕ Ο ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

Απόλλων Πάργας – Α.Ε. Ξηροβουνίου 4-0 (9΄ Γεωργάκης πέναλτι, 37΄ Παπαρούνας, 39΄ Τουρμουσόγλου, 60΄ Τουρμουσόγλου)

56' ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΣΤΟΡΙΑ, Βγαίνει ο Καραγιάννης μπαίνει ο Βλάχος

55' ισορροπημένο το ματς, παιχνίδι κέντρου, παραμένει το 1-1

Ξεκίνησε το β' ημίχρονο

ΤΕΛΙΚΟ Αναγέννηση Στάνου – Αστέρας Πετριτή 0-0

Α'  ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΕΛΕΥΚΕΙΑ -ΚΑΣΤΟΡΙΑ  1-1

Α΄ΗΜΙΧΡΟΝΟ Απόλλων Πάργας – Α.Ε. Ξηροβουνίου 3-0

ΓΚΟΛΛΛΛΛΛ 1-1 στο 40' με ωραίο σουτ ο Σαββόπουλος

2 minutes ago

Απόλλων Πάργας – Α.Ε. Ξηροβουνίου 3-0 (39΄ Τουρμουσόγλου)

Απόλλων Πάργας – Α.Ε. Ξηροβουνίου 2-0 (37΄ Παπαρούνας)

ΓΚΟΛΛΛΛ 1-0 στο 37'. Κόντρα στην ροή του αγώνα η Σελεύκεια ανοίγει το σκορ με τον Βασιλείου

35' καλή εκτέλεση φάουλ του Χασάι μπλόκαρε δύσκολα ο τερματοφύλακας. Ανεβάζει ρυθμούς και πιέζει η ομάδα της Καστοριάς

30΄σπουδαία ευκαιρία για το 0-1 όταν από ενέργεια του Σαββόπουλου, ο Χασάι με κεφαλιά έστειλε την μπάλα μόλις άουτ

25' 0-0, ισορροπημένος ο αγώνας με την Καστοριά να έχει την ελαφρά υπεροχή και να προσπαθεί από πλάγια με σέντρες και βαθιές μπαλιές να δημιουργήσει επικίνδυνες καταστάσεις στην αντίπαλη εστία

15' παραμένει το 0-0, ελέγχει το ματς η ομάδα της Καστοριάς

Απόλλων Πάργας – Α.Ε. Ξηροβουνίου 1-0 (9΄ Γεωργάκης πέναλτι)

09' ακυρώθηκε γκολ της Καστοριάς με τον Χασάϊ ως επιθετικό φάουλ, διαμαρτυρήθηκαν οι παίκτες της Καστοριάς

Ξεκίνησε και το β' ημίχρονο στην Αμφιλοχία: Αναγέννηση Στάνου – Αστέρας Πετριτή 0-0 στο α΄45λεπτο

05΄  0-0 καμία αξιόλογη φάση. Χωρίς σκορ και τα υπόλοιπα δύο ματς του ομίλου

Αναγνωριστικά τα πρώτα 4 λεπτά.

Ξεκίνησε το ματς. Όχι πολύς κόσμος στο γήπεδο, αρκετοί Καστοριανοί όμως. Ιδανικές καιρικές συνθήκες

ΝΕΑ ΣΕΛΕΥΚΕΙΑ - ΚΑΣΤΟΡΙΑ  - 15:56  : Είσοδος των ομάδων στον αγωνιστικό χώρο

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στην Αμφιλοχία: Αναγέννηση Στάνου – Αστέρας Πετριτή 0-0

15: 50  Ολοκληρώθηκε η προθέρμανση των ομάδων, οι οποίες επιστρέφουν στα αποδυτήρια προκειμένου να προετοιμαστούν και να κάνουν την επίσημη είσοδό τους μαζί με τους διαιτητές στον αγωνιστικό χώρο.

ΤΟ ΜΑΤΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΤΑΝΟΥ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΤΡΙΤΗ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΣΤΙΣ 15:00

Στο 31΄ η Αναγέννηση Στάνου κέρδισε πέναλτι. Ο Γώγας ανέλαβε την εκτέλεση, αλλά ο Πισιάνης απέκρουσε και κράτησε το μηδέν για την ομάδα του κόντρα στην Αναγέννηση Στάνου.

Διαιτητής : Θεοδωρόπουλος, Δούμτσης, Πάνου (ΣΔ Φλώρινας)

Οι συνθέσεις :

Α. Ε. ΝΕΑΣ ΣΕΛΕΥΚΕΙΑΣ: Βενέτης, Βάσσιος Αν., Βασιλείου,  Βάσσιος Ευστ., Γιαννάκης, Κατσέλης, Μάντζας, Σούφης, Γαλάνης, Κυβραμόγλου, Μήτσης

ΚΑΣΤΟΡΙΑ: Κουτσικανίδης, Σβίρος, Καραγιάννης (56' Βλάχος), Κύρου, Κυζερίδης, Μήνος, Χασάι, Παναγιωτίδης, Σαββόπουλος, Γκέγκας, Τσικόπουλος Αθ.

ΩΡΑ 14:45  Έφτασε η αποστολή της Καστοριάς - Οι πρώτες φωτογραφίες από τον αγωνιστικό χώρο της Σελεύκειας, όπου και γίνονται οι πρώτες αναγνωριστικές κινήσεις από την αποστολή της Καστοριάς.

Παράλληλα θα υπάρχει ενημέρωση από την εξέλιξη των υπόλοιπων δύο αγώνων του ομίλου