"

Α’ ΓΥΝΑΙΚΩΝ : Βήμα παραμονής ο ΓΠΟ Καστοριά, 3-1 τα Γιάννενα

Επιστροφή στις νίκες και βήμα παραμονής για την ομάδα της Καστοριάς

που επιβλήθηκε εύκολα με σκορ 3-1 του ΓΠΟ Γιάννενα και σε συνδυασμό με την ήττα της Δόξας Δράμας, αποσπάστηκε στο +4 από την 7η θέση την ζώνη δηλαδή του υποβιβασμού, κάνοντας ένα αποφασιστικό βήμα για την παραμονή της στην κατηγορία, δύο αγωνιστικές πριν τη λήξη του πρωταθλήματος.

Στο α' ημίχρονο η Καστοριά ξεκίνησε με το δεξί, ανοίγοντας το σκορ στο 5' με την Κατσάνου, μετά από σέντρα της Ντούσκα, ενώ στη συνεχεία το ημίχρονο κύλησε με σταθερό ρυθμό .

Στην επανάληψη οι ερυθροκίτρινες μπήκαν δυναμικά και στο 50' διπλασίασαν το σκορ (2-0)  με σουτ της Τζιάρα. Ωστόσο, στην επόμενη φάση η ομάδα των Ιωαννίνων κέρδισε πέναλτι, το οποίο όμως βρήκε το δοκάρι και στην συνέχεια της φάσης με αντεπίθεση έγινε το 3-0 με την Μάρκου. Στο 68' με απευθείας εκτέλεση φάουλ οι φιλοξενούμενες μείωσαν σε 3-1, που ήταν και το τελικό σκορ.

ΓΠΟ ΚΑΣΔΤΟΡΙΑΣ : Φόρλιακα, Φασίδου, Τζιάρα, Κυριζάκη, Τρυγούτη, Ντούσκα, Γκόγκου Μαρία, Καϊδατζή, Μάρκου, Κατσάνου, Κωστάρα.

Αγωνίστηκαν και οι Μαϊνου, Γκόγκου Μυρτώ, Παπαδηλέρη, Κιοσσέ κια Γροσδάνη.

Ελπίδες Καρδίτσας - Τρίκαλα ΘΕΟΝΗ         0-1

Άρης Θεσ. - Αγροτικός Αστέρας  (Κυριακή 3 Απριλίου)

ΓΠΟ Καστοριάς - ΓΠΟ Γιάννενα         3-1

ΑΕ Λάρισας - Δόξα Δράμας                 7-1