"

 


MΠΑΡΑΖ ΑΝΟΔΟΥ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ : 56 ομάδες, για 24 εισιτήρια της νέας σεζόν

 

Στη μάχη για την άνοδο στην Γ’ Εθνική θα ριχτούν 56 ομάδες.

Στις 8 Μαΐου αρχίζουν τα μπαράζ και ολοκληρώνονται στις 5 Ιουνίου.

Οι 53 πρωταθλήτριες και τρεις δευτεραθλήτριες των Ενώσεων θα διεκδικήσουν μέσω μπαράζ την συμμετοχή του στο επόμενο (2022-23) πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.

Το εισιτήριο για την άνοδο θα πάρουν συνολικά 24 ομάδες. Τρεις σύλλογοι ανά όμιλο.

Η πρωταθλήτρια ομάδα της ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ συμμετέχει στον 3ο όμιλο.

Αναλυτικά οι ομάδες:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης

ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ – Πανθρακικός

ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ – Άρης Πετεινού

ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ – Βύρων Καβάλας

ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ – Προσοτσάνη

ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ – Ηρακλής Αμμουδιάς Σερρών

ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ Α΄ – Καμπανιακός


2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ – ΑΟ Χανιώτης

ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ Β΄ – Αναγέννηση Επανομής

ΕΠΣ ΚΙΛΚΙΣ – ΠΑΟΚ Κρηστώνης ή Απόλλων Ευρωπού

ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ – Εθνικός Γιαννιτσών

ΕΠΣ ΗΜΑΘΙΑΣ – Αστέρας Τριποτάμου

ΕΠΣ ΠΙΕΡΙΑΣ – ΓΑΣ Σβορώνου

ΕΠΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ – Μελιτέας Μελίτης


3ος ΟΜΙΛΟΣ

ΕΠΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – Καστοριά 1980

ΕΠΣ ΗΠΕΙΡΟΥ – Θύελλα Κατσικάς

ΕΠΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ – ΑΕ Νέας Σελεύκειας

ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – Αστέρας Πετρίτη

ΕΠΣ ΑΡΤΑΣ – ΑΕ Ξηροβουνίου

ΕΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ-ΛΕΥΚΑΔΑΣ – Απόλλων Πάργας

ΕΠΣ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ – Αναγέννηση Στάνου


4ος ΟΜΙΛΟΣ

ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ – Μακεδονικός Φούφα

ΕΠΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – Πυρσός Γρεβενών ή Γρεβενά Αεράτα

ΕΠΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ – Διγενής Νεοχωρίου

ΕΠΣ ΛΑΡΙΣΑΣ – Δωτιέας Αγιάς

ΕΠΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ – Πύρασος Νέας Αγχιάλου

ΕΠΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – Αστέρας Καρδίτσας

ΕΠΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ – ΑΟ Στυλίδας


5ος ΟΜΙΛΟΣ

ΕΠΣ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ – Παλληξουριακός

ΕΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ – ΑΟ Τσιλιβή ή ΑΟ Κατασταρίου ή Θύελλα Αμπελοκήπων

ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ – ΑΠΣ Πάτραι

ΕΠΣ ΗΛΕΙΑΣ – Πανηλειακός

ΕΠΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ – Πανθουριακός

ΕΠΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ – Πανγυθεατικός

ΕΠΣ ΑΡΚΑΔΙΑΣ – Πανθυρεατικός


6ος ΟΜΙΛΟΣ

ΕΠΣ ΕΥΒΟΙΑΣ – ΑΟ Χαλκίς ή Ταμυναϊκός

ΕΠΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ – Κυπάρισσος Αντίκυρας

ΕΠΣ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ – Αίολος Καρπενησίου

ΕΠΣ ΦΩΚΙΔΑΣ – Απόλλων Ευπαλίου

ΕΠΣ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ –

ΕΠΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ – Παναργειακός

ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ Β΄ – ΑΕ Μοσχάτου


7ος ΟΜΙΛΟΣ

ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ Β΄ – Άρης Πετρούπολης

ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ Α΄ – Ελλάς Ποντίων

ΕΠΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ – Βύζας Μεγάρων

ΕΠΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ – ΑΟ Τυμπακίου ή Ρωμανός

ΕΠΣ ΧΑΝΙΩΝ – Απόλλων Αγ. Ιωάννη

ΕΠΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ – Νίκη Σητείας

ΕΠΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ  – Ερμής Ζωνιανών ή Αστέρας Περάματος


8ος ΟΜΙΛΟΣ

ΕΠΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ – Μαρκό

ΕΠΣ ΛΕΣΒΟΥ – Αετός Λουτρού

ΕΠΣ ΧΙΟΥ – Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου

ΕΠΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ – Ελλάς Σύρου

ΕΠΣ ΣΑΜΟΥ  – Πυθαγόρας Κοντακαιίκων ή ΑΕ Βαθυλάκκου

ΕΠΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ  – Ιάλυσος ή Ηρακλής Μαριτσών

ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ Α΄ – Αγία Παρασκευή


Αναλυτικά οι αγωνιστικές:

1η αγωνιστική 08/05

2η αγωνιστική 11/05

3η αγωνιστική 15/05

4η αγωνιστική 22/05

5η αγωνιστική 25/05

6η αγωνιστική 29/05

7η αγωνιστική 05/06





 


Created and Support by Byte1 | Copyright © 2018 ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΣΕΝΤΡΑ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ