"

 


ΕΠΣ Καστοριάς : Οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων και Κυπέλλου

Πραγματοποιήθηκαν στα γραφεία της ΕΠΣ Καστοριάς οι κληρώσεις

των πρωταθλημάτων Α' και Β' κατηγορίας, καθώς και του Κυπέλλου Ερασιτεχνών της νέας αγωνιστικής χρονιάς.






Αναλυτικά η κλήρωση της Α' κατηγορίας





- Ημερομηνία έναρξης ορίζεται το Σάββατο 09/10/2021.

-  Ο Πρωταθλητής λαμβάνει μέρος σε αγώνα  μπαράζ για την άνοδο στην Γ΄ Εθνική Κατηγορία.
Με βάση την οδηγία της Ε.Π.Ο. ο πρωταθλητής πρέπει να δηλωθεί έως τις 18 Απριλίου 2022.

- Υποβιβάζεται στην Β΄ κατηγορία η ομάδα που θα καταλάβει την τελευταία θέση της βαθμολογίας (13η).   Αναλυτικά υποβιβάζεται απευθείας ο τελευταίος του βαθμολογικού πίνακα (13ος) και ο προτελευταίος (12ος) εάν ο πρωταθλητής δεν προβιβαστεί μέσω των μπαράζ στην Γ' Εθνική κατηγορία.
Με βάση την προκήρυξη για την αγωνιστική περίοδο 2022-2023 θα συμμετέχουν δώδεκα (12) ομάδες στην Α' Κατηγορία και όσες δηλώσουν συμμετοχή στην Β' κατηγορία.


Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ




•   Ημερομηνία έναρξης ορίζεται η Κυριακή 10/10/2021.

•      Προβιβάζεται στην Α΄ κατηγορία ο Πρωταθλητής της κατηγορίας.

Για το πρωτάθλημα της Β' κατηγορίας, υπάρχει σκέψη να συμμετέχει η Κ-14 Μικτή ομάδα της ΕΠΣ Καστοριάς. Εντός των ημερών θα πραγματοποιηθεί σύσκεψη και εφόσον συμφωνήσουν τα σωματεία τότε η Κ-14 Μικτή της ΕΠΣ θα αγωνιστεί στο ρεπό όπου έχει κληρωθεί στις ανωτέρω αγωνιστικές


ΚΛΗΡΩΣΗ ΚΥΠΕΛΛΟΥ


-  Ημερομηνία έναρξης της πρώτης αγωνιστικής ορίζεται το Σαββατοκύριακο 18-19/9/2021.

- Οι δύο πρώτες ομάδες από  κάθε όμιλο προκρίνονται στην Β' φάση

Α’ ΟΜΙΛΟΣ
1η Αγωνιστική
Νέα Καστοριά – Μαυροχώρι
Καστοριά 1980 – Αμπελόκηποι

2η Αγωνιστική
Αμπελόκηποι - Νέα Καστοριά 
Μαυροχώρι - Καστοριά 1980 

3η Αγωνιστική
Αμπελόκηποι - Μαυροχώρι
Νέα Καστοριά - Καστοριά 1980 


Β’ ΟΜΙΛΟΣ
1η Αγωνιστική
Λακκώματα - Γραμμοχώρια
Πολυκάρπη - Πεντάβρυσος

2η Αγωνιστική
Πεντάβρυσος – Λακκώματα
Γραμμοχώρια - Πολυκαρπη

3η Αγωνιστική
Πεντάβρυσος – Γραμμοχώρια
Λακκώματα – Πολυκάρπη

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
1η Αγωνιστική
Μακροχώρι  - Παναργειακός
Αστραπή Μ. - Κάστωρ

2η Αγωνιστική
Κάστωρ – Μακροχώρι
Παναργειακός – Αστραπή Μ.

3η Αγωνιστική
Κάστωρ – Παναργειακός
Μακροχώρι – Αστραπή Μ.

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ
1η Αγωνιστική
Βίτσι –Νταηλάκη
Βογατσικό - Κορησός

2η Αγωνιστική
Κορησός – Βίτσι
Νταηλάκη - Βογατσικό

3η Αγωνιστική
Κορησός – Νταηλάκη
Βίτσι - Βογατσικό









 


 


 


Created and Support by Byte1 | Copyright © 2018 ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΣΕΝΤΡΑ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ