"

Το photostory από τον φιλικό αγώνα ΓΠΟ Καστοριάς - ΑΕ Λάρισας

Φιλική ήττα με σκορ 1-2 γνώρισε

στο πρώτο φιλικό ματς η Γυναικεία ομάδα της Καστοριάς με αντίπαλο την ΑΕ Λάρισας.

Το ματς που διεξήχθη στο γήπεδο της Πενταβρύσου πρόσφερε ικανοποιητικό θέαμα με αρκετές φάσεις και ευκαιρίες, δίνοντας την ευκαιρία στους προπονητές των δύο ομάδων να βγάλουν χρήσιμα συμπεράσματα.

Η ομάδα της Καστοριάς στάθηκε αρκετά καλά στον αγωνιστικό χώρο κυρίως στο α' ημίχρονο και ήταν ανταγωνιστική κόντρα στην έμπειρη ομάδα της ΑΕ Λάρισας. Μάλιστα κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ με γκολ της Τάσιου στο 23' , ενώ η θεσσαλική ομάδα στο β' ημίχρονο απέδειξε την εμπειρία της, ανέβασε στροφές, και με δύο γκολ που πέτυχε μετά το 70' έκανε την ανατροπή 1-2.