"

Ήττα 2-0 της Αστραπής Μες/μίας στον Εδεσσαϊκό

Με δύο γκολ που δέχτηκε στην εκπνοή του α’ ημιχρόνου και στις αρχές της επανάληψης,
η Αστραπή Μεσοποταμίας γνώρισε την ήττα στην εκτός έδρας αναμέτρησή της κόντρα στον Εδεσσαϊκό με σκορ 2-0, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα Γ' Εθνικής.

Ήταν η πρώτη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα για την ομάδα του Εδεσσαϊκού που πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα, ενώ οι «κιτρινόμαυροι» που πραγματοποίησαν μία κακή εμφάνιση, γνώρισαν την 5η ήττα και παραμένουν στα χαμηλά στρώματα της βαθμολογίας.

Στο 45’ ο Εδεσσαϊκός άνοιξε το σκορ μετά από υποδειγματική συνεργασία με τελικό αποδεκτή τον Μυλωνά.

Στο 48’ οι γηπεδούχοι με τον Βασίλη Πούπη που έκλεψε την μπάλα έξυπνα από τον τερματοφύλακα Κράτσιο και σε άδεια εστία έγραψε το 2-0

Αστραπή Μεσοποταμίας (Γιώργος Τομόπουλος): Κράτσιος Χ., Καραμανίδης Γ., Νικολάου, Κράτσιος Α., Σαββόπουλος, Ταρέλι, Παπαθανασιάδης, Χότζα, Στασινόπουλος, Παλαιοδήμος, Κοκοβίδης
Αλλαγές: Κρομλιδης , Γάκιας , Παπαχρηστος , Καραμανιδης Λ.