"

Φιλική εξάρα οι γυναίκες της Καστοριάς

Άνετη νίκη με το ευρύ σκορ 6-1 πέτυχε ο ΓΠΟ Καστοριάς στην εντός έδρας φιλική αναμέτρηση με αντίπαλο την ομάδα της Ανατολής Ιωαννίνων.

Το ματς εξελίχθηκε σε επιθετικό μονόλογο για τις γυναίκες της Καστοριάς, υποχρεώνοντας τις αντίπαλες σε παθητικό ρόλο, προσφέροντας θέαμα και ουσία, ενώ έδειξαν ότι βρίσκονται σε πολύ καλή καλή αγωνιστική κατάσταση.

Δύο γκολ πέτυχε η νεαποκτηθέντα Μπασούρη, ενώ σκόραραν και οι : Μάρκου, Κυριζάκη, Τάσιου και  Γκόγκου.

Στο α’ ημίχρονο ήταν καταιγιστικές καθώς προηγήθηκαν με 5-0, ενώ στην επανάληψη έριξαν τον ρυθμό και διαχειρίστηκαν το παιχνίδι χωρίς να επιδιώξουν την επέκταση του σκορ!

Επίσης στο β’ 45λπετο,  πραγματοποίησε πολλές αλλαγές και καθ’ όλη την διάρκεια του, αγωνίστηκαν δύο αθλήτριες της Ακαδημίας κάτω των 12 ετών, η   Νίκη Κιοσέ και η Άννα Λιάμη. ΚΙΟΣΕ ΝΙΚΗ και η ΛΙΑΜΗ ΑΝΝΑ!!