ΚΥΠΕΛΛΟ REMAX/Key : Προκρίθηκαν Ομόνοια Βογατσικού, Ηρακλής Πολυκάρπης και Παναργειακός


Την πρόκρισή τους στην Γ’ φάση Κυπέλλου ΕΠΣ Καστοριάς εξασφάλισαν μαθηματικά Ομόνοια Βογατσικού, Ηρακλής Πολυκάρπης και Παναργειακός μετά τα σημερινά αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής ημέρας, αφού έκαναν το δύο στα δύο.


Στον α’ όμιλο η Ομόνοια με «όπλο» την θετική παράδοση πέρασε νικηφόρα από το Μαυροχώρι επικρατώντας του «Γράμμου» με σκορ 1-2, εξασφαλίζοντας μαθηματικά την πρόκρισή της στην επόμενη φάση του θεσμού, ενώ «θύμα» έκπληξης έπεσε ο ΑΟ Κάστωρ γνωρίζοντας εντός έδρας ήττα με το αγγλικό σκορ 3-4 από τις Ελπίδες Μ., ομάδα Β’ κατηγορίας και αποκλείστηκε από την διοργάνωση.

Στον β’ όμιλο ο Ηρακλής Πολυκάρπης διατήρησε την θετική παράδοση των τελευταίων ετών επικρατώντας στο Νταηλάκη της ομώνυμης ομάδας με σκορ 0-1, σφραγίζοντας την πρόκρισή του στην επόμενη φάση, ενώ  όλα είναι ανοιχτά για την 2η προνομιούχο θέση.

Στον 3ο όμιλο η κατάσταση είναι ρευστή με Πεντάβρυσο, Καλλιθέα και Γραμμοχώρια να έχουν ελπίδες για πρόκριση, ενώ στον 4ο όμιλο, ο Παναργειακός μετά την δεύτερη νίκη του σε ισάριθμους αγώνες (Κορησό 4-1), προκρίθηκε στην επόμενη φάση, ενώ ρευστή είναι η κατάσταση για την 2η προνομιούχο θέση.

Ο Β’ γύρος της διοργάνωσης ολοκληρώνεται αύριο με την διεξαγωγή των υπόλοιπων δύο αγώνων της 2ης αγωνιστικής

1oς όμιλος
14/15-9-2019

Ελπίδες Μεσοποταμίας - Ομόνοια Βογατσικού    0-3
Γράμμος Μαυροχωρίου - ΑΟ Κάστωρ                  5-0

21/22-9-2019
Γράμμος Μαυροχωρίου - Ομόνοια Βογατσικού     1-2
ΑΟ Κάστωρ - Ελπίδες Μεσοποταμίας                    3-4

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Ομόνοια Βογατσικού         6
2.Γράμμος Μαυροχωρίου      3
3.Ελπίδες Μ.                         3
4. ΑΟ Κάστωρ                      0

28/29-9-2019
Ομόνοια Βογατσικού - ΑΟ Κάστωρ
Ελπίδες Μεσοποταμίας - Γράμμος Μαυροχωρίου  


2oς όμιλος

14/15-9-2019
Νταηλάκη – ΑΕ Βιτσίου                    2-2
 Κεραυνός Χιλιοδένδρου - Ηρακλής Πολυκάρπης 0-7

21/22-9-2019
Νταηλάκη – Ηρακλής Πολυκάρπης            0-1
ΑΕ Βιτσίου – Κεραυνός Χιλιοδένδρου

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Ηρακλής Πολυκάρπης                6
2. ΑΕ Βιτσίου *                                1
3. Νταηλάκη                                    1
4. Κεραυνός Χιλιοδένδρου *            0              

28/29-9-2019
Ηρακλής Πολυκάρπης  -ΑΕ Βιτσίου
Κεραυνός Χιλιοδένδρου - Νταηλάκη


3oς όμιλος
14/15-9 -2019

Μ.Α. Καλλιθέας – Πεντάβρυσος        0-0
Νεστόριο –ΑΕ Γραμμοχωρίων            0-3

21/22-9-2019
ΜΑ Καλλιθέας – ΑΕ Γραμμοχωρίων        5-0
Πεντάβρυσος – Νεστόριο                        3-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.Πεντάβρυσος                     4
2. Μ.Α. Καλλιθέας                4
3. ΑΕ Γραμμοχωρίων            3
4.Νεστόριο                           0

28/29-9-2019
ΑΕ Γραμμοχωρίων - Πεντάβρυσος
Νεστόριο – ΜΑ Καλλιθέας


4oς όμιλος
14/15-9-2019

Παναργειακός –Δόξα Αμπελοκήπων     3-1
ΠΑΣ Λεύκης – Δόξα Κορησού        0-2

21/22-9-2019
Παναργειακός – Δόξα Κορησού    4-1
Δόξα Αμπελοκήπων – ΠΑΣ Λεύκης

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.Παναργειακός                 6
2.Κορησός                         3
3.Λεύκη *                           0
4.Δόξα Αμπελοκήπων*     0

28/29-9-2019
Δόξα Κορησού – Δόξα Αμπελοκήπων
ΠΑΣ Λεύκης - Παναργειακός




Created and Support by Byte1 | Copyright © 2018 ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΣΕΝΤΡΑ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ