Ολοκληρώθηκε η 3η αγωνιστική Κυπέλλου RE/MAX Key ΕΠΣ Καστοριάς - Οι 8 ομάδες που προκρίθηκαν


Με την διεξαγωγή δύο αγώνων ολοκληρώθηκε σήμερα η 3η και τελευταία αγωνιστική του Β’ γύρου Κυπέλλου RE/MAX Key Ε.Π.Σ. Καστοριάς, όπου και αναδείχθηκαν οι οκτώ ομάδες που εξασφάλισαν την πρόκρισή τους στην προημιτελική φάση της διοργάνωσης.

Στον α’ όμιλο Ομόνοια Βογατσικού και Γράμμος Μαυροχωρίου πέτυχαν το απόλυτο και προχώρησαν στην Γ’ φάση, επικρατώντας με το ίδιο σκορ 5-2, του ΑΟ Κάστωρ και των Ελπίδων Μεσοποταμίας, εντός και εκτός έδρας αντίστοιχα.

Στον β’ όμιλο σημειώθηκαν τα περισσότερα τέρματα, 17 συνολικά, μιας και κρινόταν λόγω ισοβαθμίας η 2η προνομιούχο θέση.
Καταιγιστικός ο Ηρακλής Πολυκάρπης συνέτριψε 9-0 την ΑΕ Βιτσίου, κάνοντας το 3 στα 3, ενώ επιβλητικός ήταν και ο Νταηλάκης στο Χιλιόδενδρο, επικρατώντας με το βαρύ σκορ 0-8, και έχοντας καλύτερο συντελεστή τερμάτων από την ΑΕ Βιτσίου, προκρίθηκε στην επόμενη φάση.

Στον 3ο όμιλο η ΑΕ Γραμμοχωρίων πήρε τελικά τη νίκη (3-0) κόντρα στην μαχητική Πεντάβρυσο και ταυτόχρονα το εισιτήριο πρόκρισης στον β’ γύρο, ενώ η Καλλιθέα πέρασε… αέρα από το γήπεδο του Καλοχωρίου επικρατώντας 0-4 του Νεστορίου, τερματίζοντας στην 1η θέση του ομίλου


Τέλος, στον 4ο όμιλο στο ντέρμπι των «μαυραετών» η Δόξα Κορησού πέτυχε νίκη μα ανατροπή και πρόκριση στον επόμενο γύρο επικρατώντας με σκορ 4-1 των Αμπελοκήπων, ενώ ο Παναραγειακός κέρδισε με φτωχό σκορ 0-1 στην Λεύκη, σημειώνοντας το απόλυτο στον όμιλό του.

                                         ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ
1oς όμιλος
1η αγωνιστική

Ελπίδες Μεσοποταμίας - Ομόνοια Βογατσικού    0-3
Γράμμος Μαυροχωρίου - ΑΟ Κάστωρ        5-0

2η αγωνιστική
Γράμμος Μαυροχωρίου - Ομόνοια Βογατσικού     1-2
ΑΟ Κάστωρ - Ελπίδες Μεσοποταμίας        3-4

3η αγωνιστική
Ομόνοια Βογατσικού - ΑΟ Κάστωρ         5-2   
Ελπίδες Μεσ/μίας - Γράμμος Μαυροχωρίου    2-5

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Ομόνοια Βογατσικού         9
2.Γράμμος Μαυροχωρίου        6
3.Ελπίδες Μ.                3
4. ΑΟ Κάστωρ            0


2oς όμιλος
1η αγωνιστική

Νταηλάκη - ΑΕ Βιτσίου                2-2
Κεραυνός Χιλιοδένδρου - Ηρακλής Πολυκάρπης     0-7

2η αγωνιστική
Νταηλάκη - Ηρακλής Πολυκάρπης            0-1
ΑΕ Βιτσίου - Κεραυνός Χιλιοδένδρου        2-1

3η αγωνιστική
Ηρακλής Πολυκάρπης  -ΑΕ Βιτσίου         9-0
Κεραυνός Χιλιοδένδρου – Νταηλάκη        0-8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Ηρακλής Πολυκάρπης                 9
2. Νταηλάκη                        4
3. ΑΕ Βιτσίου                     4
4. Κεραυνός Χιλιοδένδρου                 0      
        

3oς όμιλος
1η αγωνιστική

Μ.Α. Καλλιθέας - Πεντάβρυσος            0-0
Νεστόριο -ΑΕ Γραμμοχωρίων            0-3

2η αγωνιστική
ΜΑ Καλλιθέας - ΑΕ Γραμμοχωρίων        5-0
Πεντάβρυσος - Νεστόριο                3-0

3η αγωνιστική
ΑΕ Γραμμοχωρίων - Πεντάβρυσος         3-0
Νεστόριο - ΜΑ Καλλιθέας                    0-4

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Μ.Α. Καλλιθέας                    7
2. ΑΕ Γραμμοχωρίων                6
3. Πεντάβρυσος                    4
4. Νεστόριο                        0


4oς όμιλος
1η αγωνιστική

Παναργειακός -Δόξα Αμπελοκήπων     3-1
ΠΑΣ Λεύκης - Δόξα Κορησού        0-2

2η αγωνιστική
Παναργειακός - Δόξα Κορησού        4-1
Δόξα Αμπελοκήπων - ΠΑΣ Λεύκης        4-0

3η αγωνιστική
Δόξα Κορησού - Δόξα Αμπελοκήπων     4-1
ΠΑΣ Λεύκης – Παναργειακός        0-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.Παναργειακός                9
2.Κορησός                    6
3.Δόξα Αμπελοκήπων            3       
4.Λεύκη                         0

ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΑΝ
1. Ομόνοια Βογατσικού       
2. Γράμμος Μαυροχωρίου    
3. Ηρακλής Πολυκάρπης                
4. Νταηλάκη      
5. Μ.Α. Καλλιθέας                   
6. ΑΕ Γραμμοχωρίων                         
7. Παναργειακός               
8. Κορησός              


*Σύμφωνα με την προκήρυξη στην επόμενη φάση θα κληρωθεί μία εκ των παραπάνω ΟΚΤΩ ομάδων που προκρίθηκαν με αντίπαλο την Αστραπή Μεσοποταμίας σε αγώνα νοκ άουτ, και στη συνέχεια θα γίνει κλήρωση από την οποία θα προκύψουν τα 4 ζευγάρια της προημιτελικής φάσης.



Created and Support by Byte1 | Copyright © 2018 ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΣΕΝΤΡΑ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ