"

Με χατ –τρικ του Ευαγγέλου η Καλλιθέα στους «4»

Με την διεξαγωγή του αγώνα εξ΄αναβολής μεταξύ των ομάδων Πεντάβρυσος-Καλλιθέα, ολοκληρώθηκε η γ’ φάση Κυπέλλου RE/MAX Key ΕΠΣ Καστοριάς.

Ο Μ.Α. Καλλιθέας σε ρυθμό ρελαντί επιβλήθηκε της Πενταβρύσου με το εμφατικό σκορ 1-6 και σφράγισε την πρόκρισή του στην ημιτελική φάση του θεσμού,  όπου εκεί θα αντιμετωπίσει εντός έδρας την “Ομόνοια” Βογατσικού.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να αντέξουν στο α’ ημίχρονο, διάστημα στο οποίο και ήταν πίσω στο σκορ, με το εύθραστο 0-1 με γκολ του Παπαδημητρίου.

Ωστόσο, στο β’ 45λεπτο, οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν στροφές και μετατρέποντας το ματς σε επιθετικό μονόλογο, σημείωσαν ακόμη πέντε τέρματα, φτάνοντας στο ευρύ σκορ 1-6.

Πρωταγωνιστής των νικητών ήταν ο Λευτέρης Ευαγγέλου, ο οποίος σημείωσε χατ-τρικ, σκοράροντας παράλληλα για πρώτη φορά φέτος, ενώ σκόραραν ο Νικολόπουλος και ο Καρανάσιος.
Το γκολ της... τιμής για τους “κυανόλευκους” σημείωσε ο Δρανιτσάρης.