![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgwsjFt4iWXS74h60IWDZ3ewNLUMtPytZrS5o-dMDLdypAcFqDtxvseYPhcX96UzryqfYKxIn0A9afIkKX9Y78o1aKlv3tqOZIPSv2pLripbEG2lxzNQgeZgXr9FCGBeOddz9-b32C3uXs/s640/slider-01.jpg)
Σύμφωνα με τα αποτελέσματα των τελευταίων μικροβιολογικών αναλύσεων του μηνός ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ, έτους 2018,
κατόπιν αποστολής δειγμάτων πόσιμου νερού για εργαστηριακή εξέταση στις 28-11-18 το πόσιμο νερό της πόλης Καστοριάς είναι ΣΥΜΦΩΝΟ με τους υγειονομικούς όρους της ΚΥΑ Γ1(δ)/ΓΠ οικ.67322 ,η οποία αφορά την ποιότητα νερού ανθρώπινης κατανάλωσης, ως προς τις παραμέτρους που εξετάστηκε.
Τομέας Ενημέρωσης ΔΕΥΑΚ