Επιτέλους ποδόσφαιρο για τη Fotball League - Δείτε όλο το πρόγραμμα της σεζόν 2018-19


Μετά από αρκετές αναβολές πραγματοποιήθηκε η κλήρωση της φετινής Fotball League, με τις ημερομηνίες να είναι ακόμη στον αέρα λόγω του προβλήματος των τηλεοπτικών δικαιωμάτων


Μετά από αναβολές επί αναβολών πραγματοποιήθηκε η κλήρωση της Fotball League για τη σεζόν 2018-19. Με ψήφους 8 υπέρ και 6 κατά συμφωνήθηκε στη σημερινή (3/10) συνέλευση της λίγκας η διενέργεια της κλήρωσης.

Ωστόσο οι ημερομηνίες έναρξης του πρωταθλήματος είναι ακόμη στο αέρα, καθώς δεν έχει λυθεί ακόμη το πρόβλημα των τηλεοπτικών δικαιωμάτων. Έτσι αυτό που είναι γνωστό για την ώρα είναι το πρόγραμμα των 30 αγωνιστικών της Fotball League.

Στην κληρωτίδα μπήκαν με κλειδάριθμο οι δύο ομάδες του Ηρακλείου, Ηρόδοτος και Εργοτέλης, καθώς και οι άλλες δύο κρητικές ομάδες, ο Πλατανιάς και ο Κισσαμικός επειδή έχουν κοινή έδρα.

Άξιο αναφοράς είναι επίσης το γεγονός ότι στο νέο πρωτάθλημα της Football League θα συμμετέχει μονάχα μία ομάδα από το λεκανοπέδιο της Αττικής, ο Αήττητος Σπάτων.

Αναλυτικά το πρόγραμμα

1η αγωνιστική 16η

Σπάρτη – ΑΟΧ Κισσαμικός

Παναχαϊκή – Αιγινιακός

Εργοτέλης – Απόλλων Πόντου

Απόλλων Λάρισας – Κέρκυρα

Τρίκαλα – Δόξα Δράμας

Ηρακλής – Ηρόδοτος

Βόλος – Καραϊσκάκης

Πλατανιάς – Αήττητος Σπάτων


2η αγωνιστική 17η

Παναχαϊκή – Σπάρτη

ΑΟΧ Κισσαμικός – Εργοτέλης

Αιγινιακός – Απόλλων Λάρισας

Απόλλων Πόντου – Τρίκαλα

Κέρκυρα – Ηρακλής

Δόξα Δράμας – Βόλος

Ηρόδοτος – Αήττητος Σπάτων

Καραϊσκάκης – Πλατανιάς


3η αγωνιστική 18η

Σπάρτη – Εργοτέλης

Απόλλων Λάρισας – Παναχαϊκή

Τρίκαλα – ΑΟΧ Κισσαμικός

Ηρακλής – Αιγινιακός

Βόλος – Απόλλων Πόντου

Αήττητος Σπάτων – Κέρκυρα

Πλατανιάς – Απόλλων Πόντου

Ηρόδοτος – Καραϊσκάκης


4η αγωνιστική 19η

Απόλλων Λάρισας – Σπάρτη

Εργοτέλης – Τρίκαλα

Παναχαϊκή – Ηρακλής

ΑΟΧ Κισσαμικός – Βόλος

Αιγινιακός – Αήττητος Σπάτων

Απόλλων Πόντου – Πλατανιάς

Κέρκυρα – Καραϊσκάκης

Δόξα Δράμας – Ηρόδοτος


5η αγωνιστική 20η

Σπάρτη – Τρίκαλα

Ηρακλής – Απόλλων Λάρισας

Βόλος – Εργοτέλης

Αήττητος Σπάτων – Παναχαϊκή

Πλατανιάς – ΑΟΧ Κισσαμικός

Καραϊσκάκης – Αιγινιακός

Ηρόδοτος – Απόλλων Πόντου

Κέρκυρα – Δόξα Δράμας


6η αγωνιστική 21η

Ηρακλής – Σπάρτη

Τρίκαλα – Βόλος

Απόλλων Λάρισας – Αήττητος Σπάτων

Εργοτέλης – Πλατανιάς

Παναχαϊκή – Καραϊσκάκης

ΑΟΧ Κισσαμικός – Ηρόδοτος

Αιγινιακός – Δόξα Δράμας

Απόλλων Πόντου – Κέρκυρα


7η αγωνιστική 22η

Σπάρτη – Βόλος

Αήττητος Σπάτων – Ηρακλής

Πλατανιάς – Τρίκαλα

Καραϊσκάκης – Απόλλων Λάρισας

Ηρόδοτος – Εργοτέλης

Δόξα Δράμας – Παναχαϊκή

Κέρκυρα – ΑΟΧ Κισσαμικός

Αιγινιακός – Απόλλων Πόντου


8η αγωνιστική 23η

Αήττητος Σπάτων – Σπάρτη

Βόλος – Πλατανιάς

Ηρακλής – Καραϊσκάκης

Τρίκαλα – Ηρόδοτος

Απόλλων Λάρισας – Δόξα Δράμας

Εργοτέλης – Κέρκυρα

Παναχαϊκή – Απόλλων Πόντου

ΑΟΧ Κισσαμικός – Αιγινιακός


9η αγωνιστική 24η

Σπάρτη – Πλατανιάς

Καραϊσκάκης – Αήττητος Σπάτων

Ηρόδοτος – Βόλος

Δόξα Δράμας – Ηρακλής

Κέρκυρα – Τρίκαλα

Απόλλων Πόντου – Απόλλων Λάρισας

Αιγινιακός – Εργοτέλης

ΑΟΧ Κισσαμικός – Παναχαϊκή


10η αγωνιστική 25η

Καραϊσκάκης – Σπάρτη

Πλατανιάς – Ηρόδοτος

Αήττητος Σπάτων – Δόξα Δράμας

Βόλος – Κέρκυρα

Ηρακλής – Απόλλων Πόντου

Τρίκαλα – Αιγινιακός

Απόλλων Λάρισας – ΑΟΧ Κισσαμικός

Εργοτέλης – Παναχαϊκή


11η αγωνιστική 26η

Σπάρτη – Ηρόδοτος

Δόξα Δράμας – Καραϊσκάκης

Κέρκυρα – Πλατανιάς

Απόλλων Πόντου – Αήττητος Σπάτων

Αιγινιακός – Βόλος

ΑΟΧ Κισσαμικός – Ηρακλής

Παναχαϊκή – Τρίκαλα

Εργοτέλης – Απόλλων Λάρισας


12η αγωνιστική 27η

Δόξα Δράμας – Σπάρτη

Ηρόδοτος – Κέρκυρα

Καραϊσκάκης – Απόλλων Πόντου

Πλατανιάς – Αιγινιακός

Αήττητος Σπάτων – ΑΟΧ Κισσαμικός

Βόλος – Παναχαϊκή

Ηρακλής – Εργοτέλης

Τρίκαλα – Απόλλων Λάρισας


13η αγωνιστική 28η

Σπάρτη – Κέρκυρα

Απόλλων Πόντου – Δόξα Δράμας

Αιγινιακός – Ηρόδοτος

ΑΟΧ Κισσαμικός – Καραϊσκάκης

Παναχαϊκή – Πλατανιάς

Εργοτέλης – Αήττητος Σπάτων

Απόλλων Λάρισας – Βόλος

Τρίκαλα – Ηρακλής


14η αγωνιστική 29η

Απόλλων Πόντου – Σπάρτη

Κέρκυρα – Αιγινιακός

Δόξα Δράμας – ΑΟΧ Κισσαμικός

Ηρόδοτος – Παναχαϊκή

Καραϊσκάκης – Εργοτέλης

Πλατανιάς – Απόλλων Λάρισας

Αήττητος Σπάτων – Τρίκαλα

Βόλος – Ηρακλής


15η αγωνιστική 30η

Σπάρτη – Αιγινιακός

ΑΟΧ Κισσαμικός – Απόλλων Πόντου

Παναχαϊκή – Κέρκυρα

Εργοτέλης – Δόξα Δράμας

Απόλλων Λάρισας – Ηρόδοτος

Τρίκαλα – Καραϊσκάκης

Ηρακλής – Πλατανιάς

Βόλος – Αήττητος Σπάτων
Created and Support by Byte1 | Copyright © 2018 ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΣΕΝΤΡΑ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ