"

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ : Πρώτο τρίποντο εντός έδρας για την Καστοριά, 3-1 την Φήκη Τρικάλων

Την πρώτη εντός έδρας νίκη και δεύτερη στο πρωτάθλημα

πέτυχε η Καστοριά, επικρατώντας εύκολα και δίκαια του ΠΟ Φήκης Τρικάλων με σκορ 3-1.

Οι ερυθροκίτρινοι από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης μπήκαν αποφασισμένοι στο γήπεδο, διατηρώντας την πλήρη υπεροχή.

Η ανωτερότητά τους καρποφόρησε μόλις στο 11’ όταν από σουτ του Τσελεπή η μπάλα κοντράρισε σε αμυντικό και κατέληξε στα δίχτυα του Μπουρούση.

Η Καστοριά συνέχιζε να πιέζει και στο 20’ διπλασίασε τα τέρματά της με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τσάνι, πέναλτι το οποίο κέρδισε ο ίδιος σε ανατροπή από τον Κουσκούνα.

Στην επανάληψη η ομάδα της Καστοριάς συνέχισε στον ίδιο ρυθμό, έχοντας την πρωτοβουλία των κινήσεων, χάνοντας ορισμένες καλές ευκαιρίες να αυξήσει τον δείκτη του σκορ.

Στο 86’ ο Γκέγκας από 40 μέτρα με ψηλοκρεμαστό πλασέ έγραψε το 3-0, ενώ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 3-1 στο 94’ με πλασέ του Μπαλντά

Διαιτητής: Μαυρίδης, Γκόγκος, Μουρατίδης  (Ε.Π.Σ. Ημαθίας)

Οι συνθέσεις:

ΚΑΣΤΟΡΙΑ: Τσαρούχας, Σβίρος, Μαγγίζης, Τσάνι (84΄ Δήμου), Kapllani, Παπουτζίδης (68΄ Σαχινίδης), Τσελεπής (68΄ Πάλλας), Μωυσιάδης (84΄ Σαββόπουλος Ευαγ.), Γκέγκας, Μανακίτσας (89΄ Κυριάκος), Τσάκνης

Π. Ο. ΦΗΚΗΣ: Μπουρούσης, Γιαννούλας, Τζέλης, Ιωάννου, Κουσκούνας (68΄ Κατσιούλας), Πολυζόπουλος, Γεωργάκης, Γκάντιας, Γκίνης (46΄ Παναγιώτου), Μπαλντάς, Γούλας (60΄ Μπαμπατσιάς).