"

ΜΠΑΡΑΖ ΕΠΣ ΑΝΟΔΟΥ Γ' ΕΘΝΙΚΗΣ : Live ενημέρωση από το ματς Απόλλων Πάργας – Καστοριά

Παρακολουθείστε από το sentranews.gr λεπτό προς λεπτό ενημέρωση

από την εξέλιξη του αγώνα μεταξύ των ομάδων Απόλλων Πάργας-Καστοριά 1980, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής μπαράζ ΕΠΣ ανόδου Γ’ Εθνικής.

ΧΟΡΗΓΟΣ

Μεγάλη νίκη της Καστοριάς, με πολλά αγωνιστικά προβλήματα και μετά το άτυχο 0-1 στην πρεμιέρα, κατάφερε και πήρε το πολύτιμο τρίποντο στην Πάργα σε μία δυνατή έδρα κόντρα στον τοπικό Απόλλων με σκορ 0-1.
Το χρυσό γκολ στο 11' με πλασέ ο Βαγγέλης Σαββόπουλος.

Περισσότερα σε νεότερη ανάρτησή μας, με φωτογραφικό υλικό και video

ΤΕΛΙΚΟ      ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΓΑΣ  - ΚΑΣΤΟΡΙΑ    0-1

ΤΕΛΙΚΟ     ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΤΡΙΤΗ - Ν. ΣΕΛΕΥΚΕΙΑ  2-1

ΤΕΛΙΚΟ     ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑ - ΑΕ ΞΗΡΟΒΟΥΝΙΟΥ   2-0

88' σωτήρια επέμβαση του Παναγιωτίδη με τάκλιν, πριν δημιουργηθεί κάποια επικίνδυνη κατάσταση για την εστία του Κοσμίδη.

83'   μετά από ωραία προσπάθεια του Σαββόπουλου, από τα αριστερά, ο Τσικόπουλος Αθ., που έγινε αποδέκτης της μπάλας δεν μπόρεσε να πλασάρει.

82' παραμένει το 0-1 για την Καστοριά. Η Πάργα έχει την εδαφική υπεροχή, προσπαθώντας να ισοφαρίσει αλλά χωρίς ουσία και χωρίς να απειλήσει την εστία του Κοσμίδη, με εξαίρεση την φάση του 71'.
Η Καστοριά, προσπαθεί με σωστούς αμυντικούς προσανατολισμούς να εξουδετερώσει τους κινδύνους και την πίεση που δέχεται

74'  ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑ - ΞΗΡΟΒΟΥΝΙ   2-0

71΄ σημαντική ευκαιρία για το 1-1 όταν ο Παπαρούνας πάσαρε στον Βασιλείου κι αυτός αστόχησε σχεδόν, πάνω στην γραμμή, χάνοντας μια πολύ μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους, αφού έστειλε τη μπάλα άουτ.

67΄ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΤΡΙΤΗ - Ν. ΣΕΛΕΥΚΕΙΑ  2-1

65'  Παραμένει το 0-1, χωρίς καμία αξιόλογη φάση. Ελαφρά υπεροχή της Πάργας αλλά ακίνδυνη επιθετικά. Η Καστοριά, δείχνει να στέκεται καλά στον αγωνιστικό χώρο

50΄ ένα κόρνερ και στο 51΄ ένα φάουλ για τον Απόλλωνα Πάργας, πέρασε ανεκμετάλλευτο.

53'  ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑ - ΞΗΡΟΒΟΥΝΙ   1-0

ΠΕΝΑΛΤΙ ΣΤΟ 52' ΚΕΡΔΙΣΕ Η ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑ

Ξεκίνησε το β' ημίχρονο. Αλλαγή για την Καστοριά στην θέση του Καραγιάννη, ο Τσικόπουλος Η.

Η ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΓΑΣ - ΚΑΣΤΟΡΙΑ

Πολύ δυνατό και σκληρό ματς, με αρκετές κίτρινες το α' ημίχρονο Απόλλων Πάργας - Καστοριά

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ δυνατά και είχαν τον έλεγχο του αγώνα στα πρώτα 10 λεπτά, χάνοντας μια σπουδαία ευκαιρία με τον Γεωργάκη να σημαδεύει το κάθετο δοκάρι.
Στην επόμενη φάση και κόντρα στην ροή του αγώνα ο Σαββόπουλος με πλασέ άνοιξε το σκορ για την Καστοριά (0-1).
Στη συνέχεια κυριάρχησαν τα πολύ δυνατά και σκληρά μαρκαρίσματα καθώς και οι πολλές κίτρινες κάρτες. Οι φάσεις ήταν λίγες, το θέαμα φτωχό,  με πολλές διαμαρτυρίες και συνεχείς διακοπές του αγώνα.
Μάλιστα, στο 20' σε σκληρό μαρκάρισμα τραυματίστηκε ο Σιαραφέρας με αποτέλεσμα να αποχωρήσεις με αναγκαστική αλλαγή, από τον Βλάχο.

Α΄  ΗΜΙΧΡΟΝΟ   ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΓΑΣ  - ΚΑΣΤΟΡΙΑ    0-1

Α'  ΗΜΙΧΡΟΝΟ  ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑ - ΞΗΡΟΒΟΥΝΙ   0-0

Α΄  ΗΜΙΧΡΟΝΟ   ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΤΡΙΤΗ - Ν. ΣΕΛΕΥΚΕΙΑ  2-0

39΄ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΤΡΙΤΗ - Ν. ΣΕΛΕΥΚΕΙΑ  2-0

37' ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΤΡΙΤΗ - Ν. ΣΕΛΕΥΚΕΙΑ  1-0

30΄  Φάουλ, έξω από την περιοχή, για τους γηπεδούχους, με τον Γεωργάκη η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.

24'  Παραμένει το 0-1 για την Καστοριά, η οποία στέκεται αρκετά καλά στον αγωνιστικό χώρο. Πολύ δυνατό ματς με σκληρά μαρκαρίσματα.Τα υπόλοιπα 2 ματς του ομίλου παραμένουν ισόπαλα 0-0

14'   Ο Χασάι έκλεψε την μπάλα έξω από την περιοχή, έσπασε στον Καραγιάννη, το σουτ του οποίου κατέληξε άουτ.

11'   ΓΚΟΟΟΟΛ 0-1 η ΚΑΣΤΟΡΙΑ   :  Aπό ωραία κάθετη μπαλιά του Κύρου στον Τσικόπουλο Αθ., αυτός την έσπασε δεξιά στον Σαββόπουλο, ο οποίος με πλασέ, μέσα από την μικρή περιοχή, άνοιξε το σκορ για την Καστοριά (0-1).

10' Οι γηπεδούχοι είχαν κάθετο δοκάρι με τον Γεωργάκη και στην επαναφορά ο Βασιλείου σκόραρε, αλλά ακυρώθηκε αφού ήταν σε θέση οφσάιντ.

06'        0-0

3΄ απευθείας φάουλ Κύργιος μόλις άουτ πρώτη καλή φάση στον αγώνα

16:00 : Ξεκίνησε ο αγώνας

15:56  : Είσοδος των ομάδων στον αγωνιστικό χώρο

15: 50  Ολοκληρώθηκε η προθέρμανση των ομάδων, οι οποίες επιστρέφουν στα αποδυτήρια προκειμένου να προετοιμαστούν και να κάνουν την επίσημη είσοδό τους μαζί με τους διαιτητές στον αγωνιστικό χώρο.

Οι συνθέσεις :
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΓΑΣ: Κωνσταντάκος, Μπέλλος, Κουλούρης, Διαμαντής, Πάκος, Κύργιος, Ιωακειμίδης, Γεωργάκης, Γκόλιας, Παπαρούνας, Βασιλείου.
ΚΑΣΤΟΡΙΑ 1980: Κοσμίδης, Σβίρος, Καραγιάννης, Κύρου, Κυζερίδης, Τόσκος, Χασάι, Παναγιωτίδης, Σαββόπουλος, Σιαραφέρας, Τσικόπουλος Αθ.

Διαιτητής: Πετρόπουλος Χαράλαμπος (Αχαΐας)

Βοηθοί: Σωτηρόπουλος Δημήτριος – Σταθοπούλου Αλεξία (Αχαΐας)

Παρατηρητής διαιτησίας: Κωνσταντίνου (Άρτας)

Παράλληλα θα υπάρχει ενημέρωση από την εξέλιξη των υπόλοιπων δύο αγώνων του ομίλου

(2η αγωνιστική)

Τετάρτη 11 Μαΐου 2022 ώρα 16.00

Θύελλα Κατσικά – ΑΕ Ξηροβουνίου                   2-0

Αστέρας Πετριτή – Α.Ε. Νέας Σελεύκειας           2-1

Απόλλων Πάργας – Α.Σ. Καστοριά 1980             0-1

Ρεπό: Αναγέννηση Στάνου

ΩΡΑ 14:45  Έφτασε η αποστολή της Καστοριάς - Οι πρώτες φωτογραφίες από τον αγωνιστικό χώρο, ο οποίος είναι με πλαστικό χλοοτάπητα και πρόσφατα έχει ανακατασκευαστεί και παραδόθηκε προς χρήση.