"

Α' ΓΥΝΑΙΚΩΝ : Βαριά εντός έδρας ήττα του ΓΠΟ Καστοριάς, 0-6 από την ΑΕ Λάρισας (VIDEO)

'Εχοντας να αντιμετωπίσει βασικές απουσίες της Καϊδατζή και Μάρκου,

ο ΓΠΟ Καστοριάς, αν και προσπάθησε κυρίως στο α' ημίχρονο (0-1), τελικά δεν τα κατάφερε, κόντρα στην δυνατή και έμπειρη ομάδα της Λάρισας, γνωρίζοντας βαριά ήττα εντός έδρας με σκορ 0-6.

Η ομάδα της Καστοριάς πρόβαλε κάποια αντίσταση στο α' ημίχρονο (0-1), ωστόσο το γρήγορο γκολ (46' 0-2) της Θεσσαλικής ομάδας, έπαιξε καθοριστικό ρόλο για την συνέχεια της αναμέτρησης.

Παρ' όλα αυτά, στη συνέχεια, η  ομάδα της Καστοριάς έχασε κλασική ευκαιρία να μειώσει σε 1-2 και να ξαναμπεί στο παιχνίδι. Μετά το 60' οι γυναίκες της Λάρισας κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο και σημειώνοντας ακόμη 4 τέρματα, διαμόρφωσαν το επιβλητικό σκορ 0-6.

Μετά την ήττα αυτή, η ομάδα της Καστοριάς εξακολουθεί να βρίσκεται σε δύσκολη βαθμολογική θέση, αν και ευνοήθηκε από το ισόπαλο αποτέλεσμα 1-1 της Δόξας Δράμας, και η αγωνία για την αποφυγή υποβιβασμού κορυφώνεται.

Τώρα, πλέον το ενδιαφέρον στρέφεται στο επόμενο εντός έδρας ματς κόντρα στα Γιάννινα, ένα ματς όπου η νίκη είναι μονόδρομος.