"

 


ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ : Βροχή από γκολ (42) στην 3η αγωνιστική – Ποιες ομάδες προκρίνονται

Γκολ και θέαμα πρόσφεραν σήμερα οι ομάδες στα 7 ματς της 3ης αγωνιστικής

για την α’ φάση Κυπέλλου ΕΠΣ Καστοριάς.

Συνολικά σημειώθηκαν 42 γκολ, ενώ απομένει το ματς Νέα Καστοριά – Καστοριά 1980, το οποίο θα διεξαχθεί αύριο Κυριακή (16:30).

Ωστόσο, οι ΟΚΤΩ ομάδες που εξασφάλισαν την πρόκρισή τους στην επόμενη φάση του θεσμού είναι οι εξής :

Από τον α’ η Καστοριά 1980 (ανεξαρτήτου του αυριανού αποτελέσματος) και ο Γράμμος Μαυροχωρίου, ο οποίος υπερτερεί σε ισοβαθμία με την Δόξα Αμπελοκήπων στον συντελεστή τερμάτων

Από τον β’ όμιλο ο Ηρακλής Πολυκάρπης και η ΑΕ Γραμμοχωρίων τερμάτισαν στην 1η θέση αήττητοι με 7 β.

Από τον γ’ όμιλο επιβεβαιώθηκαν τα φαβορί, Αστραπή Μες/μίας και Παναργειακός τερμάτισαν αήττητοι στην 1η θέση με 7 β. 

Τέλος στον 4ο όμιλο Νταηλάκης και Ομόνοια Βογατσικού τερμάτισαν στις δυο πρώτες προνομιούχες θέσεις με  7 και 6 β. αντίστοιχα.


Α’ ΟΜΙΛΟΣ

1η Αγωνιστική

Νέα Καστοριά – Μαυροχώρι         1-3

Καστοριά 1980 – Αμπελόκηποι 1-0


2η Αγωνιστική

Αμπελόκηποι - Νέα Καστοριά 1-0

Μαυροχώρι - Καστοριά 1980 0-6


3η Αγωνιστική

Αμπελόκηποι – Μαυροχώρι         2-2

Νέα Καστοριά - Καστοριά 1980 3/10


BAΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Καστοριά 1980 12-0         6

2.Μαυροχώρι          5-9         4

3.Αμπελόκηποι 3-8         4

4.Νέα Καστοριά 1-4         0


Β’ ΟΜΙΛΟΣ

1η Αγωνιστική

Λακκώματα – Γραμμοχώρια 2-4

Πολυκάρπη – Πεντάβρυσος 5-1


2η Αγωνιστική

Πεντάβρυσος – Λακκώματα 2-1

Γραμμοχώρια – Πολυκάρπη 1-1


3η Αγωνιστική

Πεντάβρυσος – Γραμμοχώρια 2-3

Λακκώματα – Πολυκάρπη 1-6


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Πολυκάρπη         12-3       7

2.Γραμμοχώρια 8-5       7

3.Πεντάβρυσος 4-9       3

4.Λακκώματα         4-11       0



Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

1η Αγωνιστική

Μακροχώρι  - Παναργειακός 0-5

Αστραπή Μ. – Κάστωρ 3-0


2η Αγωνιστική

Κάστωρ – Μακροχώρι 7-0

Παναργειακός – Αστραπή Μ. 1-1


3η Αγωνιστική

Κάστωρ – Παναργειακός 3-5

Μακροχώρι – Αστραπή Μ. 0-8


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Αστραπή Μ. 11-1         7

2.Παναργειακός 11-4         7

3.Κάστωρ         10-8         3

4.Μακροχώρι         0-20         0


Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

1η Αγωνιστική

Βίτσι –Νταηλάκη 0-6

Βογατσικό – Κορησός 2-0


2η Αγωνιστική

Κορησός – Βίτσι α.α. 3-0

Νταηλάκη – Βογατσικό 3-1


3η Αγωνιστική

Κορησός – Νταηλάκη 2-2

Βίτσι – Βογατσικό 0-6


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Νταηλάκη                 11-3         7

2.Βογατσικό                 9-3         6

3.Κορησός                 5-4    3

4.Βίτσι                 0-15         0





 


 


 


Created and Support by Byte1 | Copyright © 2018 ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΣΕΝΤΡΑ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ