"

Α' ΓΥΝΑΙΚΩΝ : Άρης Θεσ. - ΓΠΟ Καστοριά 2-0 (VIDEO)

Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις από το ματς της 4ης αγωνιστικής

για το πρωτάθλημα της Α' Εθνικής ποδοσφαίρου Γυναικών, μεταξύ των ομάδων Άρης Θεσ/νίκης - ΓΠΟ Καστοριά

Για ένα ακόμη ματς τα κορίτσια της Καστοριάς πλήρωσαν την απειρία του και στάθηκαν φοβερά άτυχα, καθώς έχασαν κλασικές ευκαιρίες, ωστόσο, όμως η τύχη της γύρισε την πλάτη γνωρίζοντας την ήττα στον Άρη Θεσ. με σκορ 2-0.

Στο 18' ακυρώθηκε γκολ της Τζιάρα ως οφσάιτ, ενώ η ίδια παίκτρια στο επόμενο λεπτό έχασε κλασική ευκαιρία να ανοίξει το σκορ.

Ο Άρης απείλησε στο 27' και 34', χάνοντας δύο καλές ευκαιρίες, ενώ στ0 38' από αδράνεια της άμυνας η Πελεκούδα άνοιξε το σκορ. Με την εκπνοή του ημιχρόνου, η Σαββίδου έγραψε το 2-0.

Στην επανάληψη ο Άρης απείλησε στο 56', ενώ η Καστοριά στο 77΄είχε δοκάρι με την Τζιάρα και στο 82' μία ακόμη χαμένη κλασική ευκαιρία με την Τζιάρα