"

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΚ : Προκρίθηκαν οι ισχυροί, Αστραπή Μεσ., Παναργειακός - Εξάσφαιρο πρόκρισης ο ΑΟ Κάστωρ

Με την διεξαγωγή 5 αγώνων ολοκληρώθηκε σήμερα η πρώτη δόση της 3ης και τελευταίας αγωνιστικής για την Β' Φάση Κυπέλλου ΕΠΣ Καστοριάς, ενώ αύριο θα διεξαχθούν τα υπόλοιπα 3 ματς.

Πλούσιο θέαμα με αρκετά γκολ (19) πρόσφεραν στα σημερινά 5 ματς οι δέκα ομάδες που αγωνίστηκαν, με τον ΑΟ Κάστωρ να σημειώνει το σκορ της ημέρας (6-2 τα Γραμμοχώρια).

Στον 1ο όμιλο ο Γράμμος Μαυροχωρίου επικράτησε πιο εύκολα απ' ότι δείχνει το τελικό σκορ 0-1 στην Πεντάβρυσο επί της τοπικής ομάδας, εξασφαλίζοντας -μαζί με το Βογατσικό  -την πρόκρισή του στην επόμενη φάση.

Στον 2ο όμιλο ένας απολαυστικός και καταιγιστικός ΑΟ Κάστωρ, συνέτριψε με το επιβλητικό σκορ 6-2 τα Γραμμοχώρια και προκρίθηκαν - μαζί με το Νταηλάκη - πανηγυρικά στην γ' φάση της διοργάνωσης.

Στον 3ο όμιλο οι δύο ιστορικές και ισχυρές ομάδες, Αστραπή Μεσ. και Παναργειακός σημείωσαν την 2η τους νίκη, σφραγίζοντας την πρόκρισή τους. Συγκεκριμένα, η Αστραπή Μ. με όπλο την παράδοση πήρε το τοπικό ντέρμπι κόντρα στις Ελπίδες Μ., πλήν όμως με ανατροπή (0-1), ενώ το νικητήριο τέρμα  2-1 σημειώθηκε στο 87'.

Επίσης, για τον ίδιο όμιλο, ο Παναργειακός πέρασε νικηφόρα από το γήπεδο των Αμπελοκήπων, επικρατώντας άνετα της τοπικής Δόξας με σκορ 0-3.

Τέλος, στον 4ο όμιλο, η Δόξα Κορησού μετά την δεύτερη νίκη της (0-4 στο Βίτσι), εξασφάλισε την πρόκρισή της, ενώ στο άλλο ματς που θα διεξαχθεί αύριο, μεταξύ των ομάδων Πολυκάρπη-Καστοριά, θα κριθεί η 2η προνομιούχο θέση, με την ομάδα του Ηρακλή να έχει όμως ισχυρό προβάδισμα σε περίπτωση ισοβαθμίας, λόγω καλύτερου συντελεστή τερμάτων.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ-ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ (3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

1ος όμιλος

1η αγωνιστική

Χιλιόδενδρο-Μαυροχώρι 1-4

Βογατσικό-Πεντάβρυσος 4-0

2η αγωνιστική

Χιλιόδενδρο-Πεντάβρυσος 0-3

Μαυροχώρι-Βογατσικό         1-2

3η αγωνιστική

Πεντάβρυσος-Μαυροχώρι 0-1

Βογατσικό-Χιλιόδενδρο ΚΥΡΙΑΚΗ 11/10


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΒΟΓΑΤΣΙΚΟ *         6

2. ΜΑΥΡΟΧΩΡΙ         6

3. ΠΕΝΤΑΒΡΥΣΟΣ 3

4. ΧΙΛΙΟΔΕΝΔΡΟ * 0



2ος όμιλος

1η αγωνιστική

Νεστόριο-Γραμμοχώρια 0-2

Νταηλάκη-ΑΟ Κάστωρ 3-2


2η αγωνιστική

Νεστόριο-ΑΟ Κάστωρ 2-6

Γραμμοχώρια-Νταηλάκη 2-3


3η αγωνιστική

Κάστωρ-Γραμμοχώρια 6-2

Νταηλάκη-Νεστόριο ΚΥΡΙΑΚΗ 11/10


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΑΟ ΚΑΣΤΩΡ         6

2. ΝΤΑΗΛΑΚΗ *         6

3. ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΑ 3

4. ΝΕΣΤΟΡΙΟ *         0



3ος όμιλος

1η αγωνιστική

Ελπίδες Μ.-Παναργειακός 2-3

Αστραπή Μ. – Αμπελόκηποι 2-2


2η αγωνιστική

Ελπίδες Μ. - Αμπελόκηποι 2-1

Παναργειακός-Αστραπή Μ. 0-2


3η αγωνιστική

Αμπελόκηποι-Παναργειακός 0-3

Αστραπή - Ελπίδες Μ.         2-1


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΑΣΤΡΑΠΗ Μ.         7

2. ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ 6

3. ΕΛΠΙΔΕΣ Μ.         3

4. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ 1


4ος όμιλος

1η αγωνιστική

Καστοριά – Κορησός 1-7

Πολυκάρπη-Βίτσι         0-0


2η αγωνιστική

Καστοριά-Βίτσι         1-3

Κορησός-Πολυκάρπη 1-2


3η αγωνιστική

Βίτσι-Κορησός 0-4

Πολυκάρπη-Καστοριά ΚΥΡΙΑΚΗ 11/10


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΚΟΡΗΣΟΣ          6

1. ΒΙΤΣΙ *         4

2. ΠΟΛΥΚΑΡΠΗ * 4

4. ΚΑΣΤΟΡΙΑ        0





Created and Support by Byte1 | Copyright © 2018 ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΣΕΝΤΡΑ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ