"

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΚ : Πρόκριση με το απόλυτο (3 στα 3) για Βογατσικό και Νταηλάκη - Ρεκόρ τερμάτων (36) στην 3η αγωνιστική

Με την διεξαγωγή 3 αγώνων και με την επικράτηση των γηπεδούχων ολοκληρώθηκε

σήμερα η δεύτερη δόση της 3ης και τελευταίας αγωνιστικής για την Β' Φάση Κυπέλλου ΕΠΣ Καστοριάς., στην οποία σημειώθηκε και ρεκόρ τερμάτων (36 γκολ).

Ομόνοια Βογατσικού, Ηρακλής Πολυκάρπης και Νταηλάκη, επικράτησαν εύκολα των αντιπάλων τους και τερμάτισαν στην 1η θέση των ομίλων τους, δίνοντας ραντεβού - μαζί με τις  υπόλοιπες 5 ομάδες (Μαυροχώρι, ΑΟ Κάστωρ, Αστραπή Μ., Παναργειακός και Κορησός) που εξασφάλισαν από χθες την πρόκρισή τους - για τη συνέχεια της διοργάνωσης. 

Από τις οχτώ αυτές ομάδες - όλες από την Α' κατηγορία - που προκρίθηκαν, η μία από αυτές θα κληρωθεί στην Γ' φάση με τον Μεγ. Αλέξανδρο Καλλιθέας και ο νικητής που θα προκύψει μαζί με τις υπόλοιπες επτά ομάδες θα αποτελέσουν την 8άδα της προημιτελικής φάσης.

Στα σημερινά ματς, στον 1ο όμιλο η Ομόνοια Βογατσικού υπέταξε με 5-0 τον Κεραυνό Χιλιοδένδρου και μαζί με το Νταηλάκη (2ος όμιλος) που συνέτριψε 5-2 το Νεστόριο, είναι οι μοναδικές ομάδες της Γ' φάσης που πέτυχαν το απόλυτο, με 3 νίκες σε ισάριθμους αγώνες, καταλαμβάνοντας την 1η θέση.

Τέλος, στον 4ο όμιλο, ο Ηρακλής Πολυκάρπης ανεβάζοντας στροφές στην επανάληψη επικράτησε εύκολα της Καστοριάς με σκορ 4-1, τερματίζοντας και αυτός στην 1η θέση του ομίλου.


ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ-ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ (3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

1ος όμιλος

1η αγωνιστική

Χιλιόδενδρο-Μαυροχώρι 1-4

Βογατσικό-Πεντάβρυσος 4-0


2η αγωνιστική

Χιλιόδενδρο-Πεντάβρυσος 0-3

Μαυροχώρι-Βογατσικό         1-2


3η αγωνιστική

Πεντάβρυσος-Μαυροχώρι 0-1

Βογατσικό-Χιλιόδενδρο         5-0


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΒΟΓΑΤΣΙΚΟ         9

2. ΜΑΥΡΟΧΩΡΙ         6

3. ΠΕΝΤΑΒΡΥΣΟΣ 3

4. ΧΙΛΙΟΔΕΝΔΡΟ 0



2ος όμιλος

1η αγωνιστική

Νεστόριο-Γραμμοχώρια         0-2

Νταηλάκη-ΑΟ Κάστωρ         3-2


2η αγωνιστική

Νεστόριο-ΑΟ Κάστωρ         2-6

Γραμμοχώρια-Νταηλάκη 2-3


3η αγωνιστική

Κάστωρ-Γραμμοχώρια         6-2

Νταηλάκη-Νεστόριο         5-2


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΝΤΑΗΛΑΚΗ         9

2. ΑΟ ΚΑΣΤΩΡ         6

3. ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΑ 3

4. ΝΕΣΤΟΡΙΟ         0



3ος όμιλος

1η αγωνιστική

Ελπίδες Μ.-Παναργειακός 2-3

Αστραπή Μ. – Αμπελόκηποι 2-2


2η αγωνιστική

Ελπίδες Μ. - Αμπελόκηποι 2-1

Παναργειακός-Αστραπή Μ. 0-2


3η αγωνιστική

Αμπελόκηποι-Παναργειακός 0-3

Αστραπή - Ελπίδες Μ.         2-1


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΑΣΤΡΑΠΗ Μ.         7

2. ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ 6

3. ΕΛΠΙΔΕΣ Μ.         3

4. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ 1


4ος όμιλος

1η αγωνιστική

Καστοριά – Κορησός     1-7

Πολυκάρπη-Βίτσι             0-0


2η αγωνιστική

Καστοριά-Βίτσι             1-3

Κορησός-Πολυκάρπη     1-2


3η αγωνιστική

Βίτσι-Κορησός     0-4

Πολυκάρπη-Καστοριά     4-1


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΠΟΛΥΚΑΡΠΗ     7

2. ΚΟΡΗΣΟΣ     6

1. ΒΙΤΣΙ             4

4. ΚΑΣΤΟΡΙΑ            0





Created and Support by Byte1 | Copyright © 2018 ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΣΕΝΤΡΑ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ