"

Γ΄ Εθνική: Αυτοί είναι οι όμιλοι- Διαβάστε σε ποιον όμιλο θα είναι Ο Μεγ. Αλέξανδρος Καλλιθέας- Στα ...δύο η Δυτ, Μακεδονία!!!


Το προσχέδιο που θα κατατεθεί για ψήφιση στην Εκτελεστική Επιτροπή της Ε.Π.Ο.




Το προσχέδιο για την συγκρότηση των 10 ομίλων στην Γ΄ Εθνική που έχει συντάξει η Επιτροπή Διοργανώσεων και το οποίο θα τεθεί προς ψήφιση στην συνεδρίαση της Εκτελεστική Επιτροπή της Ε.Π.Ο..

Μέσα σε αυτό συμπεριλαμβάνονται και ορισμένες αλλαγές της τελευταίας στιγμής χωρίς βέβαια να αποκλείονται και άλλες λίγο πριν τη συνεδρίαση.

Στους ομίλους που παρατίθενται συμπεριλαμβάνονται επίσης οι 4 ομάδες των τοπικών (Ελπίδα Σαπών, Ηρακλής Αμπελοκήπων, Παναγρινιακός, Φοίνικας Επιδαύρου) που έχουν στείλει αιτήματα να αγωνιστούν στην Γ΄ Εθνική και τα οποία θα εξεταστούν στην συνεδρίαση.

Να σημειωθεί πως από τις ομάδες της Μακεδονίας οι 3 θα τοποθετηθούν στον 1ο όμιλο όπως επίσης ότι οι ομάδες της Ε.Π.Σ. Αθήνας, της Ε.Π.Σ. Πειραιά και της Ε.Π.Σ. Ανατολικής Αττικής θα διαχωριστούν  σε 2 μέρη και θα τοποθετηθούν σε διαφορετικούς ομίλους (3+3, 4+2 και 2+2 αντιστοίχως).

Οι πληροφορίες αναφέρουν πως εφόσον εγκριθεί το προσχέδιο που θα κατατεθεί για προς ψήφιση θα ακολουθήσει ο ακριβής διαχωρισμός των ομάδων των 4 Ενώσεων που θα κατατμηθούν.

Ο μοναδικός εκπρόσωπος της Καστοριάς Μεγ. Αλέξανδρος Καλλιθέας μαζί με τον Κτηνοτροφικό Αστέρα Καληράχης Γρεβενών  θα πάνε στον 5ο όμιλο  μαζί με τις Ε.Π.Σ Αιτωλοακαρνανίας, Άρτας, Ηπείρου, Θεσπρωτίας, Κέρκυρας, και Πρέβεζας Λευκάδας.  Οι ομάδες της Κοζάνης, Μακεδονικός Φούφα, και ΦΣ Κοζάνη θα είναι στο 3ο όμιλο μαζί με τις Φλώρινας (Ερμή Αμυνταίου), Καρδίτσας, Λάρισας, Πιερίας ενώ η Καλλιθέα από την Καστοριά και η Καληράχη από τα Γρεβενά θα πάνε στον 5ο όμιλο

Αναλυτικά οι ομάδες που θα απαρτίζουν τους 5 πρώτους ομίλους:

1ος όμιλος (15+1 ομάδες)


ΕΠΣ Έβρου: Ένωση Αλεξανδρούπολης, ΑΕ Διδυμότειχου
ΕΠΣ Θράκης: Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου, Ελπίδα Σαπών (;)
ΕΠΣ Ξάνθης: Άρης Αβάτου, Ορφέας Ξάνθης, Αναγέννηση Θαλασσιάς
ΕΠΣ Δράμας: Πανδραμαϊκός, ΑΕ Αμπελοκήπων
ΕΠΣ Καβάλας: Νέστος Χρυσούπολης, Αετός Οφρυνίου, Βύρων Καβάλας
ΕΠΣ Σερρών: Απόλλων Παραλιμνίου
ΕΠΣ Μακεδονίας: Αγροτικός Αστέρας, Ποσειδών Μηχανιώνας, Μακεδονικός, Θερμαϊκός Θέρμης, Εθνικός Σoχού, ΠΑΟ Κουφαλίων, ΑΕ Ευόσμου, (3)

2ος όμιλος (14+1)


ΕΠΣ Μακεδονίας: Αγροτικός Αστέρας, Ποσειδών Μηχανιώνας, Μακεδονικός, Θερμαϊκός Θέρμης, Εθνικός Σoχού, ΠΑΟ Κουφαλίων, ΑΕ Ευόσμου, Ηρακλής  Αμπελοκήπων (;) (5)
ΕΠΣ Χαλκιδικής: Νέα Καλλικράτεια, Όλυνθος Ολύνθου
ΕΠΣ Πέλλας: Εδεσσαϊκός, ΑΣ Γιαννιτσά, Εθνικός Γιαννιτσών, Θύελλα Σαρακηνών
ΕΠΣ Ημαθίας: Νίκη Αγκαθιάς, Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων, ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας
ΕΠΣ Κιλκίς: Αναγέννηση Πλαγιάς

3ος όμιλος (13 ομάδες)

ΕΠΣ Λάρισας: Ηρακλής Λάρισας, Οικονόμος Τσαριτσάνης, ΠΟ Ελασσόνας, Αετός Μακρυχωρίου (4)
ΕΠΣ Καρδίτσας: ΑΣΑ, Ατρόμητος Παλαμά, ΑΟ Σελλάνων (3)
ΕΠΣ Πιερίας: ΑΕ Καρίτσας, Δίας Δίου, Εθνικός Νέου Κεραμιδίου (3)
ΕΠΣ Κοζάνης: Μακεδονικός Φούφα, ΦΣ Κοζάνη (2)
ΕΠΣ Φλώρινας: Ερμής Αμυνταίου (1)

4ος Όμιλος (14 ομάδες)

ΕΠΣ Φθιώτιδας: Αταλάντη, Οπούντιος Μαρτίνου
ΕΠΣ Εύβοιας: Νέα Αρτάκη, Ηρακλής Ψαχνών
ΕΠΣ Φωκίδας: Φωκικός
ΕΠΣ Ευρυτανίας: ΑΠΟΚ Βελούχι
ΕΠΣ Βοιωτίας: ΑΟ Υπάτου, Αμβρυσέας Διστόμου
ΕΠΣ Τρικάλων: Μετέωρα, ΠΟ Φήκης
ΕΠΣ Θεσσαλίας: ΓΣ Αλμυρός, Θησέας Αγριάς, Διαγόρας Στεφανοβικείου, Δήμητρα Ευξεινούπολης

5ος όμιλος (13+1 ομάδες)

ΕΠΣ Θεσπρωτίας: Σούλι Παραμυθιάς (1)
ΕΠΣ Καστοριάς: Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας (1)
ΕΠΣ Κέρκυρας: ΑΕ Λευκίμμης, ΟΦ Αγίου Ματθαίου (ΟΦΑΜ) (2)
ΕΠΣ Πρέβεζας / Λευκάδας: Τηλυκράτης Λευκάδας, ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου, ΠΑΣ Πρέβεζα, ΠΑΣ Θύελλα 2015 (4)
ΕΠΣ Άρτας: Αναγέννηση Άρτας (1)
ΕΠΣ Ηπείρου: Θύελλα Κατσικάς (1)
ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας: ΑΕ Μεσολογγίου, Ναυπακτιακός Αστέρας, Αμβρακικός Λουτρού (3) + Παναγρινιακός (;)
ΕΠΣ Γρεβενών : Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης (1)




Created and Support by Byte1 | Copyright © 2018 ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΣΕΝΤΡΑ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ