"

Κύπελλο Ελλάδας : Οι 46 μέχρι στιγμής κυπελλούχοι/εκπροσώποι των Ενώσεων και οι επόμενες κληρώσεις


Ολοκληρώνονται σταδιακά στις Ποδοσφαιρικές Ενώσεις οι κληρώσεις για την ανάδειξη των κυπελλούχων/εκπροσώπων στο Κύπελλο Ελλάδας της σεζόν 2020/2021.



Θυμίζουμε πως εκτός της Αναγέννησης Άρτας και του ΑΟ Διαβολιτσίου σε Άρτα και Μεσσηνία αντίστοιχα, που κατέκτησαν τον τίτλο προ της πανδημίας, όλες οι υπόλοιπες Ενώσεις προχώρησαν ή θα προχωρήσουν το επόμενο διάστημα σε κληρώσεις.

Η μέχρι στιγμής λίστα (με έντονο μαύρο οι ομάδες που αναδείχτηκαν από κλήρωση και με κόκκινο όσες το κατέκτησαν πριν την αναστολή) :

ΕΠΣ Έβρου : ΑΕ Διδυμοτείχου
ΕΠΣ Θράκης : Πανθρακικός
ΕΠΣ Ξάνθης : Ορφέας Ξάνθης
ΕΠΣ Δράμας : AE Αμπελοκήπων
ΕΠΣ Καβάλας : Νέστος Χρυσούπολης
ΕΠΣ Σερρών : Δόξα Κάτω Καμήλας
ΕΠΣ Κιλκίς : Αναγέννηση Πλαγιάς
ΕΠΣ Μακεδονίας : Καμπανιακός
ΕΠΣ Χαλκιδικής : Όλυνθος Ολύνθου
ΕΠΣ Πέλλας : Εθνικός Γιαννιτσών ή Αλμωπός Αριδαίας ή Άρης Νησίου ή Ακρίτας Σωσάνδρας (κλήρωση στις 24/6)
ΕΠΣ Ημαθίας : Αγροτικός Αστέρας Πλατέος
ΕΠΣ Πιερίας : ΑΕ Καρίτσας
ΕΠΣ Φλώρινας : Ακρίτας Αχλάδας
ΕΠΣ Καστοριάς : Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
ΕΠΣ Κοζάνης : Μακεδονικός Φούφα
ΕΠΣ Γρεβενών : Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης
ΕΠΣ Λάρισας : Αετός Μακρυχωρίου ή Οικονόμος Τσαριτσάνης ή Φαλανιακός ή ΠΟ Ελασσόνας (δεν έχει οριστεί ημερομηνία κλήρωσης)
ΕΠΣ Τρικάλων : ΑΟ Μεγάλων Καλυβίων
ΕΠΣ Θεσσαλίας : ΦΘ Αγχίαλος
ΕΠΣ Καρδίτσας : Ατρόμητος Παλαμά
ΕΠΣ Κέρκυρας : Αστέρας Πετριτή ή Θιναλιακός ή ΟΦ Αγίου Ματθαίου ή Αχιλλέας Νυμφών (δεν έχει οριστεί ημερομηνία κλήρωσης)
ΕΠΣ Ηπείρου : ΑΟ Ανατολής
ΕΠΣ Θεσπρωτίας : Θύαμις Καστρίου
ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας : Αχέρων Καναλακίου
ΕΠΣ Άρτας : Αναγέννηση Άρτας
ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας : ΑΕ Μεσολογγίου ή ΠΑΟ Αγρινίου (δεν έχει οριστεί ημερομηνία κλήρωσης)
ΕΠΣ Κεφαλληνίας : Παλληξουριακός
ΕΠΣ Ευρυτανίας : Αίολος Καρπενησίου ή ΑΟ Ποταμιάς (δεν έχει οριστεί ημερομηνία κλήρωσης)
ΕΠΣ Φωκίδας : Αμφισσαϊκός
ΕΠΣ Φθιώτιδας : Οπούντιος Μαρτίνου
ΕΠΣ Εύβοιας : Ελλήσποντος Ν. Λαμψάκου
ΕΠΣ Βοιωτίας : ΑΟ Μελισσοχωρίου
ΕΠΣ Αθηνών : Άγιος Ιερόθεος
ΕΠΣ Δυτικής Αττικής : Βύζας Μεγάρων
ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής : Αστέρας Βάρης
ΕΠΣ Πειραιά : ΑΠΟ Κερατσίνι
ΕΠΣ Κορίνθου : Ηρακλής Ξυλοκάστρου
ΕΠΣ Αχαΐας : Ατρόμητος Πατρών
ΕΠΣ Ηλείας : ΠΑΟ Βάρδας
ΕΠΣ Ζακύνθου : ΑΕ Αγίου Λέοντα/Κοιλιωμένου
ΕΠΣ Μεσσηνίας : ΑΟ Διαβολιτσίου
ΕΠΣ Αρκαδίας : Παναρκαδικός
ΕΠΣ Λακωνίας : ΠΣ Σπάρτη ή Ήφαιστος Βρονταμά (δεν έχει οριστεί ημερομηνία κλήρωσης)
ΕΠΣ Αργολίδας : Κορωνίδα Κοιλάδας
ΕΠΣ Κυκλάδων : ΑΟ Σύρου
ΕΠΣ Σάμου : ΑΕ Βαθυλάκκου/Πανσαμιακός
ΕΠΣ Λέσβου : Διαγόρας Σαρδών
ΕΠΣ Χίου : Δάφνη Δαφνώνα
ΕΠΣ Δωδεκανήσων : Άρης Αρχαγγέλου ή ΑΕ Πυλίου ή Διαγόρας Βατίου ή Ηρακλής Μαριτσών ή Απόλλων Καλυβίων ή Δόξα Καρδάμαινας ή ΑΕΡΑ Αφάντου (δεν έχει οριστεί ημερομηνία κλήρωσης)
ΕΠΣ Χανίων : Πανακρωτηριακός
ΕΠΣ Ρεθύμνου : Τάλως Μελιδονίου
ΕΠΣ Ηρακλείου : ΠΑΝΟ Μαλλίων
ΕΠΣ Λασιθίου : AO Αγίου Νικολάου


Πηγή| sportups.gr




Created and Support by Byte1 | Copyright © 2018 ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΣΕΝΤΡΑ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ