"

Οι ομάδες που ανεβαίνουν στη Γ ' Εθνική



Από χθες ολοκληρώθηκαν τα ερασιτεχνικά πρωταθλήματα σε όλη τη χώρα με την απόφαση της ΕΠΟ να τα διακόψει οριστικά λόγω του κορωνοιού.



Έτσι με βάση αυτή την απόφαση όσες ομάδες ήταν στην πρώτη θέση των πρωταθλημάτων στην Α' κατηγορία στις κατά τόπους ΕΠΣ αυτομάτως παίρνουν την άνοδο στη Γ΄Εθνική κατηγορία.

Μοναδική εκκρεμότητα να είναι στο πρωτάθλημα της Λέσβου όπου εκεί η ομάδα που θα πάρει την άνοδο προκύπτει από μπαράζ τις ομάδας Αετού Λουτρών (Λέσβος) και Διαγόρας Σαρδών (Λήμνος). Το τι θα γίνει μιας και μπαράζ δεν μπορεί να διεξαχθεί θα το αποφασίσει η τοπική ΕΠΣ.

 Οι ομάδες που πήραν το εισιτήριο ανόδου στη Γ' Εθνική είναι οι εξής:

-Κτηνοτροφικός Καληράχης (Ε.Π.Σ Γρεβένων)

-Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας (Ε.Π.Σ Καστοριάς)

-ΦΣ Κοζάνη (Ε.Π.Σ Κοζάνης)

ΠΟ Φήκης (Ε.Π.Σ Τρικάλων)

-Δήμητρα Ευξεινούπολης (Ε.Π.Σ Θεσσαλίας)

-Απόλλων Μακρυχωρίου (Ε.Π.Σ Καρδίτσας)

-Αετός Μακρυχωρίου (Ε.Π.Σ Λάρισας)

-Οπούντιος Μαρτίνου (Ε.Π.Σ. Φθιώτιδας)

-Αμβρυσσέας Διστόμου (Ε.Π.Σ. Βοιωτίας)

-Ηρακλής Ψαχνών (Ε.Π.Σ. Εύβοιας)

-Σκουφάς Κομποτίου (Ε.Π.Σ Άρτας)

-Φωκικός (Ε.Π.Σ. Φωκίδας)

-Βελούχι (Ε.Π.Σ. Ευρυτανίας)

-Θύελλα Κατσικά (Ε.Π.Σ Ηπείρου)

-ΟΦΑΜ (Ε.Π.Σ Κέρκυρας)

-ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας (Ε.Π.Σ Ημαθίας)

-Εθνικός Νέου Κεραμιδίου (Ε.Π.Σ Πιερίας)

-Ερμής Αμυνταίου (Ε.Π.Σ Φλώρινας)

-Αναγέννηση Πλαγιάς (Ε.Π.Σ Κιλκίς)

-Εθνικός Γιαννιτσών (Ε.Π.Σ Πέλλας)

-Κεραυνός Μεγαλοχωρίου (Ε.Π.Σ Σερρών)

-ΑΕ Αμπελοκήπων (Ε.Π.Σ Δράμας)

-Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου (Ε.Π.Σ Καβάλας)

-Εθνικός Σοχού (Ε.Π.Σ Μακεδονίας)

-Όλυνθος Ολύνθου (Ε.Π.Σ Χαλκιδικής)

-1ος Όμιλος Χαραυγιακός (ΕΠΣ Αθηνών)

– 2ος Όμιλος ΠΑΟ Ρούφ (ΕΠΣ Αθηνών)

-Κυανούς Αστήρ Βάρης (Ε.Π.Σ Ανατολικής Αττικής)

-Πανελευσινιακός (Ε.Π.Σ Δυτικής Αττικής)

-Αμβρακικός Λουτρού (Ε.Π.Σ Αιτωλοακαρνανίας)

-Κορωνίς Κοιλάδας (Ε.Π.Σ Αργολίδας) -Μελιγού (Ε.Π.Σ Αρκαδίας)

-Παναιγιάλειος (Ε.Π.Σ Αχαΐας) -ΑΕ Δίας (Ε.Π.Σ Δωδεκαννήσου)

-ΑΕ Διδυμότειχου (Ε.Π.Σ Έβρου)

-Ηρακλής Ψαχνών (Ε.Π.Σ Εύβοιας)

-Εθνικός Σκουλικαδού (Ε.Π.Σ Ζακύνθου)

– Αίας Γαστούνης (Ε.Π.Σ Ηλείας)

-ΑΟ Δαμάστας (Ε.Π.Σ Ηρακλείου)

-Θύαμις Καστρίου (Ε.Π.Σ Θεσπρωτίας)

-ΑΟ Παλληξουριακός (Ε.Π.Σ Κεφαλληνιάς-Ιθάκης)

-Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου (Ε.Π.Σ Θράκης )

-ΑΟ Πανναξιακός (Ε.Π.Σ Κυκλάδων)

-Ατρόμητος Χιλιομοδίου (Ε.Π.Σ Κορινθίας)

-Άρης Σκάλας (Ε.Π.Σ Λακωνίας)

-ΑΕ Νεάπολης (Ε.Π.Σ Λασιθίου)

-Πάμισος Μεσσήνης (Ε.Π.Σ Μεσσηνίας)

-Αναγέννηση Θαλασσιάς (Ε.Π.Σ Ξάνθης)

-Προοδευτική (ΕΠΣ Πειραιά)

-Αίας Σαλαμίνας (ΕΠΣ Πειραιά)

-ΠΑΣ Θύελλα 2015 (Ε.Π.Σ Πρέβεζας/Λευκάδας)

*ΕΠΣ Λέσβου Εκκρεμεί το μπαράζ ανόδου Αετός Λουτρών (Λέσβος) – Διαγόρας Σαρδών (Λήμνος)

-ΑΨΕΣ Πυθαγόρας (Ε.Π.Σ Σάμου)

-Αστέρας Ρεθύμνου (Ε.Π.Σ Ρεθύμνου)

-ΑΠΕ Μικρασιατική (Ε.Π.Σ Χίου)

-Άρης Σούδας (Ε.Π.Σ Χανίων)





Created and Support by Byte1 | Copyright © 2018 ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΣΕΝΤΡΑ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ