"

Με τις ευκαιρίες και τις εντυπώσεις έμεινε η Αστραπή Μ. στην Φλώρινα, ήττα 2-0

Η ατυχία και η αστοχία οδήγησαν την ομάδα της Αστραπής Μεσοποταμίας σε μία ακόμη ήττα, στο πλαίσιο της εμβόλιμης 13ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα Γ’ Εθνικής.

Δυστυχώς η εξαιρετική εμφάνιση και απόδοση των κιτρινόμαυρων δεν συνοδεύτηκαν με ένα θετικό αποτέλεσμα στο κρίσιμο εκτός έδρας ματς κόντρα στην Φλώρινα, όπου και έχασε με σκορ 2-0.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν σε μία από τις λίγες ευκαιρίες που δημιούργησαν στο α’ 45λεπτο να ανοίξουν το σκορ στο 15’ με τον Ρωμαίο. Στη συνέχεια η Αστραπή κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο χάνοντας απίστευτες ευκαιρίες, με κυριότερη την φάση του 37ου λεπτού, με το δοκάρι του Σαββόπουλο και στην εξέλιξη της φάσης ο γκολκήπερ της Φλώρινας να εξουδετερώνει με σωτήριες επεμβάσεις την διπλή ευκαιρία της Αστραπής.

Σαν να μην έφτανε αυτό, τρία λεπτά αργότερα η Φλώρινα διπλασίασε το σκορ, με τον Λεζάκη. Στην επανάληψη οι κιτρινόμαυροι πίεσαν ασφυχτικά τους γηπεδούχους, ωστόσο, όμως, δεν κατάφεραν να πετύχουν κάποιο τέρμα.

Αστραπή: Μεϊμαριδης, Λουδοβάρης, Παλαιοδημος, Καραμανίδης Γ., Κράτσιος Α., Σιοπόβου, Σαββόπουλος, Χότζα, Κοκοβίδης, Στασινόπουλος, Ταρέλι ενώ αλλαγές πέρασαν οι Γάκιας , Κρομλιδης , Χαντρι και Καραμανιδης Λ.

Ο Αλμωπός Αριδαίας συνέχισε το αήττητο σερί του κερδίζοντας 2-1 τον Αγροτικό Αστέρα και σε συνδυασμό με τις απώλειες βαθμών του Μακεδονικού αύξησε την διαφορά κατά 7 βαθμούς από την 2η θέση και αποτελεί το αδιαφιλονίκητο φαβορί για την άνοδο.