"

Ξύπνησε αργά η Αστραπή Μεσ., 0-1 από τον Μακεδονικό

Την πρώτη εντός έδρας ήττα με σκορ 0-1 γνώρισε η ομάδα της Αστραπής Μεσοποταμίας από τον Μακεδονικό, παραμένοντας για τρίτη αγωνιστική χωρίς γκολ και στα χαμηλά στρώματα της βαθμολογίας.

Οι κιτρινόμαυροι παρουσιάστηκαν αγχωμένοι  στο α’ ημίχρονο, διάστημα στο οποίο οι φιλοξενούμενοι είχαν την υπεροχή και προηγήθηκαν στο σκορ με γκολ του Τσουκάνη στο 23’.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές πίεσαν έντονα την αντίπαλη εστία, δημιούργησαν κάποιες καλές ευκαιρίες, ενώ στάθηκαν άτυχοι στη φάση του 90’ όταν ο Λουδοβάρης σημάδεψε το κάθετο δοκάρι., ενώ έτσι όπως εξελίχθηκε το ματς το πιο δίκαιο αποτέλεσμα ήταν η ισοπαλία.