"

Πρεμιέρα εκπλήξεων στην Α’ φάση Κυπέλλου ΕΠΣ Καστοριάς

Δύο σημαντικές εκπλήξεις επιφύλαξε η 1η αγωνιστική της Α’ φάσης Κυπέλλου ΕΠΣ Καστοριάς, η πρεμιέρα της οποίας άνοιξε χθες και ολοκληρώνεται σήμερα.

«Θύματα» των εκπλήξεων έπεσαν ο Κυπελλούχος και κάτοχος του SUPER CUP  Μέγ. Αλέξανδρος Καλλιθέας, ο οποίος έμεινε με τις εντυπώσεις και ευκαιρίες (2 δοκάρια), στην εντός  έδρας αναμέτρησή του με την ανανεωμένη και ενισχυμένη ομάδα της Πενταβρύσου, σε ένα ματς που έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα.

Επίσης, ένα άλλο Καστοριανό συγκρότημα, ο Νταηλάκης, παρότι προηγήθηκε με 2-0 στο α’ ημίχρονο, τελικά αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ 2-2 κόντρα στην μαχητική ΑΕ Βιτσίου.

Το σκορ της ημέρα πέτυχε ο Γράμμος Μαυροχωρίου επικρατώντας με το επιβλητικό 5-0 του Κάστορα, ενώ η Ομόνοια Βογατσικό ανεβάζοντας… στροφές στην επανάληψη πέρασε νικηφόρα από την Μεσοποταμία επί των Ελπίδων με σκορ 0-3, ενώ με το… δεξί ξεκίνησε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις και ο Παναργεαικός που επιβλήθηκε εύκολα της Δόξας Αμπελοκήπων με σκορ 3-1.

Η 1η αγωνιστική της Α’ φάσης Κυπέλλου ολοκληρώνεται σήμερα με την διεξαγωγή των υπόλοιπων τριών αγώνων :