Γκολ (39) και θέαμα στην 3η αγωνιστική Κυπέλλου RE/MAX Key ΕΠΣ Καστοριάς

Πολλά γκολ (39) και πλούσιο θέαμα πρόσφεραν οι ομάδες στην 3η και τελευταία αγωνιστική του Β’ γύρου Κυπέλλου RE/MAX Key Ε.Π.Σ. Καστοριάς, ενώ επτά από τις οκτώ ομάδες εξασφάλισαν την πρόκρισή τους στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.


Στον α’ όμιλο Ομόνοια Βογατσικού και Γράμμος Μαυροχωρίου πέτυχαν το απόλυτο και προχώρησαν στην Γ’ φάση, επικρατώντας με το ίδιο σκορ 5-2, του ΑΟ Κάστωρ και των Ελπίδων Μεσοποταμίας, εντός και εκτός έδρας αντίστοιχα.

Στον β’ όμιλο σημειώθηκαν τα περισσότερα τέρματα, 17 συνολικά, μιας και κρινόταν λόγω ισοβαθμίας η 2η προνομιούχο θέση.



Καταιγιστικός ο Ηρακλής Πολυκάρπης συνέτριψε 9-0 την ΑΕ Βιτσίου, κάνοντας το 3 στα 3, ενώ επιβλητικός ήταν και ο Νταηλάκης στο Χιλιόδενδρο, επικρατώντας με το βαρύ σκορ 0-8, και έχοντας καλύτερο συντελεστή τερμάτων από την ΑΕ Βιτσίου, προκρίθηκε στην επόμενη φάση.

Στον 3ο όμιλο η ΑΕ Γραμμοχωρίων πήρε τελικά τη νίκη κόντρα στην μαχητική Πεντάβρυσο και ταυτόχρονα το εισιτήριο πρόκρισης στον β’ γύρο, ενώ η Καλλιθέα ακόμα και με ήττα από το Νεστόριο (με διαφορά μέχρι 3 τερμάτων), σε ματς που θα διεξαχθεί αύριο, προκρίνεται στην επόμενη φάση.



Τέλος, στον 4ο όμιλο στο ντέρμπι των «μαυραετών» η Δόξα Κορησού πέτυχε νίκη μα ανατροπή και πρόκριση στον επόμενο γύρο επικρατώντας με σκορ 4-1 των Αμπελοκήπων, ενώ ο Παναραγειακός ακόμη και με ήττα στο αυριανό ματς κόντρα στον ΠΑΣ Λεύκης, έχει προκριθεί


ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ
1oς όμιλος
1η αγωνιστική

Ελπίδες Μεσοποταμίας - Ομόνοια Βογατσικού    0-3
Γράμμος Μαυροχωρίου - ΑΟ Κάστωρ        5-0

2η αγωνιστική
Γράμμος Μαυροχωρίου - Ομόνοια Βογατσικού     1-2
ΑΟ Κάστωρ - Ελπίδες Μεσοποταμίας        3-4

3η αγωνιστική
Ομόνοια Βογατσικού - ΑΟ Κάστωρ         5-2   
Ελπίδες Μες/μίας - Γράμμος Μαυροχωρίου    2-5

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Ομόνοια Βογατσικού         9
2.Γράμμος Μαυροχωρίου        6

3.Ελπίδες Μ.                3
4. ΑΟ Κάστωρ            0


2oς όμιλος
1η αγωνιστική
Νταηλάκη - ΑΕ Βιτσίου                2-2
Κεραυνός Χιλιοδένδρου - Ηρακλής Πολυκάρπης     0-7

2η αγωνιστική
Νταηλάκη - Ηρακλής Πολυκάρπης            0-1
ΑΕ Βιτσίου - Κεραυνός Χιλιοδένδρου        2-1

3η αγωνιστική
Ηρακλής Πολυκάρπης  -ΑΕ Βιτσίου         9-0
Κεραυνός Χιλιοδένδρου – Νταηλάκη        0-8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Ηρακλής Πολυκάρπης                 9
3. Νταηλάκη                        4

2. ΑΕ Βιτσίου                     4
4. Κεραυνός Χιλιοδένδρου                 0               

3oς όμιλος
1η αγωνιστική
Μ.Α. Καλλιθέας - Πεντάβρυσος            0-0
Νεστόριο -ΑΕ Γραμμοχωρίων            0-3

2η αγωνιστική
ΜΑ Καλλιθέας - ΑΕ Γραμμοχωρίων        5-0
Πεντάβρυσος - Νεστόριο                3-0

3η αγωνιστική
ΑΕ Γραμμοχωρίων - Πεντάβρυσος         3-0
Νεστόριο - ΜΑ Καλλιθέας                29/9

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΑΕ Γραμμοχωρίων                6
2. Πεντάβρυσος                    4

3. Μ.Α. Καλλιθέας    *                4
4. Νεστόριο    *                    0


4oς όμιλος
1η αγωνιστική

Παναργειακός -Δόξα Αμπελοκήπων     3-1
ΠΑΣ Λεύκης - Δόξα Κορησού        0-2

2η αγωνιστική
Παναργειακός - Δόξα Κορησού        4-1
Δόξα Αμπελοκήπων - ΠΑΣ Λεύκης        4-0

3η αγωνιστική
Δόξα Κορησού - Δόξα Αμπελοκήπων     4-1
ΠΑΣ Λεύκης – Παναργειακός        29/9

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.Παναργειακός    *            6
2.Κορησός                    6

3.Δόξα Αμπελοκήπων            3       
4.Λεύκη  *                    0


Created and Support by Byte1 | Copyright © 2018 ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΣΕΝΤΡΑ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ