"

Νέα πρόκριση - θρίλερ για τις Κορασίδες της Καστοριάς. Νίκη 4-2 στα πέναλτι την Βασίλισσα Θράκης (165 Pics)

Στην… ρώσικη ρουλέτα κρίθηκε και το δεύτερο ματς στον θεσμό του Κυπέλλου Κορασίδων, με την ομάδα  της Καστοριάς να σφραγίζει την πρόκρισή της στην γ’ φάση, επικρατώντας  στα πέναλτι με το ίδιο σκορ 4-2, όπως στο ματς της  Δράμας, κόντρα στην Βασίλισσα Θράκης.

Το ματς δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, αφού ήταν φτωχό σε θέαμα και ευκαιρίες, με τις δύο ομάδες να έχουν από ένα ημίχρονο άκαρπης υπεροχής. Στο β’ ημίχρονο οι κορασίδες της Καστοριάς ανέβασαν ρυθμούς, πίεσαν την αντίπαλη εστία, χωρίς ωστόσο να πετύχουν κάποιο γκολ, κι έτσι ο αγώνα κρίθηκε στην διαδικασία των πέναλτι.

Εκεί, όπου η Καστοριά ήταν πιο αποτελεσματική, σημειώνοντας το απόλυτο, ενώ οι Θρακιώτισσες  έχασαν δύο πέναλτι (ένα άουτ και ένα απέκρουσε η τερματοφύλακας  Δημητριάδου).
Επόμενος αντίπαλος  εκτός έδρας οι Αετοί Θεσσαλονίκης, που είναι η β’ ομάδα του ΠΑΟΚ.