"

«Καθάρισε» από το α’ ημίχρονο η Καλλιθέα (2-0) τα Γρεβενά Αεράτα

Νικηφόρο ήταν το πρώτο επίσημο ματς εντός έδρας για τον Μέγα Αλέξανδρο Καλλιθέας.

Σημειώνοντας δύο γκολ στο α’ ημίχρονο οι «κυανοκίτρινοι» , χωρίς να πιάσουν μεγάλη απόδοση, επικράτησαν εύκολα των Αεράτων Γρεβενών με το καθαρό σκορ 2-0, κάνοντας το 2 στα δύο, στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.

Το συγκρότημα του Θόδωρου Βόλτση κυριάρχησε στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης και με δύο γκολ που πέτυχε στο α’ ημίχρονο, έφτασε εύκολα στη 2η νίκη του, κάνοντας έτσι ένα εντυπωσιακό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα.

Το σκορ άνοιξε στο 26’ ο Αποστολίδης με κοντινό σουτ, ενώ στο 34’ ο προωθημένος Μήνος με καρφωτή κεφαλιά έγραψε το τελικό 2-0

Διαιτητές : Μελτζανίδης, Παπαδάκης, Ίτσκος (Πέλλας)

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ: Κράτσιος, Τσόπρας (18’ λ.τ. Παπαδημητρίου), Τάσιος, Μήνος, Λαδάς, Σαλβαρίνας (82’ Καρανάσιος), Μηλιάτης, Γκέκας, Αποστολίδης, Χασάι (76’ Ευαγγέλου), Νικολόπουλος (73’ Παπαδόπουλος)

ΓΡΕΒΕΝΑ ΑΕΡΑΤΑ: Γαβρίδης Ι., Κουπτσίδης (46΄Δαδαλής), Μπατακότας, Κοτενίδης (46’ Βασιλόπουλος Αλ.), Γαβρίδης Ε., Ζαγκλιάβας, Χυσέν, Φουρλατάρας, Σάλλα (65’ Τζιάτζης), Βασιλόπουλος Αθ., Τάκας (65’ Ρόβας), Λιάκας.