"

LIVE ο αγώνας Κυπέλλου Ελλάδος Αναγέννηση Πλαγιάς – Ηρακλής Πολυκάρπης

Παρακολουθείστε την εξέλιξη της αναμέτρησης για την α’ φάση Κυπέλλου Ελλάδος μεταξύ των ομάδων Αναγέννηση Πλαγιάς – Ηρακλής Πολυκάρπης.
Το παιχνίδι που διεξάγεται στο ΔΑΚ Κιλκίς με ώρα έναρξης τις 17:00 είναι νοκ άουτ και σε περίπτωση ισοπαλίας θα υπάρξει παράταση και πέναλτι.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΛΑΓΙΑΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΟΛΥΚΑΡΠΗΣ

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΗ : Παπαϊωάννου, Γρηγοριάδης, Τσαρνέλας, Ρέντας, Τερέζιου, Παπαθανασίου, Αντωνόπουλος, Στασινόπουλος, Μόσχος, Μήλιος, Τοροσίδης.

10' ΓΚΟΛ 1-0 η Αναγέννηση Πλαγιάς με γκολ του Τομπατζίδη

32' Τεράστια ευκαιρία για το 1-1 με τον Μήλιο να αστοχεί από θέση τετ α τετ. Ο Ηρακλής έχει καθολική υπεροχή και πιέζει ασφυχτικά αναζητώντας επίμονα το γκολ.

43' Νέα κλασική ευκαιρία για την ισοφάριση πάλι με τον Μήλιο να αστοχεί από θέση τετ α τετ.

ΛΗΞΗ Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ 1-0

Ανοικτό ματς με την Πολυκάρπη να βγαίνει επικίνδυνα στις αντεπιθέσεις και να χάνει δύο μοναδικές ευκαιρίες για την ισοφάριση.  Ωστόσο και οι γηπεδούχοι εκτός του γκολ απείλησαν τουλάχιστον δυο φορές, με τον Παπαϊωάννου όμως να εξουδετερώνει τους κινδύνους.

ENAΡΞΗ Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

53' ΓΚΟΛ 1-1 με φοβερό σουτ του Μόσχου μετά από σέντρα του Στασινόπουλου

65' ΓΚΟΛ 1-2 ΑΝΑΤΡΟΠΗ με καρφωτή κεφαλιά του Μήλιου μετά από σέντρα του Μόσχου . Κυριαρχία της Πολυκάρπης στο β' ημίχρονο, μετά τα δύο γκολ και με ψυχολογία στα ύψη, συνεχίζει να πιέζει την αντίπαλη εστία.

75' Μεγάλη ευκαιρία για να κλειδώσει τη νίκη χάνει ο Ηρακλής με τον Μόσχο. Οι πράσινοι έχουν τον απόλυτο έλεγχο σε όλο το β' ημίχρονο.

77' παραμένει το 1-2 και δύο αλλαγές για τον Ηρακλή.  Ο Aναστασίου μπήκε στη θέση του Ρέντα και ο Σίμος στη θέση του Αντωνόπουλου.

80'  αλλαγή ο Αθανασίου Δ. μπήκε στη θέση του Τοροσίδη.

85' ΓΚΟΛ 2-2 από αδράνεια της άμυνας ισοφάρισαν οι γηπεδούχοι με κεφαλιά του Αμανατίδη σε μία και μοναδική ευκαιρία στο β΄ημίχρονο.

ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ 2-2 - ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ

Το αποτέλεσμα αδικεί τον Ηρακλή ο οποίος ήταν εμφανώς ανώτερος στο β' ημίχρονο, διάστημα στο οποίο πέτυχε δύο γκολ και γύρισε... τούμπα το ματς, ενώ παράλληλα είχε καθολική υπεροχή χάνοντας 2-3 κλασικές ευκαιρίες να κλειδώσει τη νίκη και ταυτόχρονα την πρόκριση.

Ξεκίνησε το α' ημίχρονο της παράτασης

95' ΓΚΟΛ 3-2 ΑΝΑΤΡΟΠΗ οι  γηπεδούχοι με γκολ του Τομπατζίδη

Κακή η διαιτησία για τον Ηρακλή. Ειδικότερα στον πειθαρχικό τομέα έδειξε ΕΠΤΑ ΚΙΤΡΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ, τις περισσότερες χωρίς ιδιαίτερο λόγο, σε αντίθεση με τους γηπεδούχους, που ουκ ολίγες φορές τους χάρισε κάρτες.

ΛΗΞΗ Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ ΠΑΡΑΤΑΣΗΣ 3-2

ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΟ Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΤΗΣ ΠΑΡΑΤΑΣΗΣ

115' Παραμένει το 3-2. Πεσμένος ρυθμός του αγώνα λόγω κόπωσης των παικτών. Ο Ηρακλής ανοίχτηκε πολύ και βγαίνει συχνά με αντεπιθέσεις επιδιώκοντας το γκολ της ισοφάρισης, αφήνοντας ακάλυπτα τα νώτα του.

120' ΓΚΟΛ 4-2 με γκολ του Βασιλειάδη

ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ  4-2